עמוד בית  צור קשר  מפת אתר הפוך לדף הבית
חיפוש     
אודות קבוצת לוי יצחק פורום לוי יצחק מחירון בהנחה מילון מונחים נדל"ן התאם רכב לתקציבך Apartment Prices עתיקות

מחירי הדלק עולים והאזרחים לא קונים דירות בפריפריה

פברואר 2011

אפילו אם יקבלו סבסוד למשכנתא מהמדינה, עדיין רכישת דירה בפריפריה לא תהיה כדאית כי זה לא חוכמה לבזבז את כל סכום הסבסוד על הדלק

 

בעוד שמחירי הדלק מוסיפים לעלות, שוק הנדל"ן בפריפריה סופג הפסדים. לפי הסקר החדש של לוי יצחק, יותר ויותר רוכשי הדירות הפוטנציאליים מוותרים היום על רכישת דירות בעירי פריפריה.

בהתאם לנתוני הסקר, רק 55 משפות מתוך 462 שתכננו לרכוש דירה חדשה או דירת יד שנייה בפריפריה במסגרת שיפור תנאי החיים, הודיעו כי למרות מחירי הדלק יממשו את הרכישה, במקום המרוחק למעלה מ- 40 דקות נסיעה ממקום עבודתם.

 

יצוין כי לפני חודשיים ערך לוי יצחק סקר דומה, במסגרתו כמעט כל הנשאלים ענו כי היו מוכנים להעתיק את מקום מגוריהם לאזורים המרוחקים למעלה מ- 40 דקות נסיעה ממקום עבודתם.

לדבריהם של משתתפי הסקר, עקב עלייה הדרמאטית במחירי הדלק, מדובר על פער של מאות שקלים לחודש וזה לא הגיוני לשלם סכומים כאלה. הנשאלים ציינו כי כאשר מדובר במשפחות עם ילדים קטנים, השיקול הופך חשוב יותר בשל הצורך להסיעם לגנים. מה גם, אפילו אם יקבלו סבסוד למשכנתא מהמדינה, עדיין רכישת דירה בפריפריה לא תהיה כדאית כי זה לא חוכמה לבזבז את כל סכום הסבסוד על הדלק.

מדובר בהצעת החוק לסבסוד המשכנתא, הצפוי להחזיר מידי חודש לרוכשי הדירות באזורי עדיפות לאומית א' סכום של 800 שקל במשך 20 שנה, שאושר בתחילת חודש שעבר בקריאה טרומית בכנסת. 57 ח"כים הצביעו בעד החוק ולא היו נמנעים.

 

Related Links
לכתבה באתר נדל''''ן היום
היה מעודכן! נדל"ן | רכב | אופנועים הצטרף לרשימת הדיוור
 
 
מדיניות הפרטיות | זכויות שמורות  © לוי יצחק 2008. נבנה ע"י כתום בניית אתרים