עמוד בית  צור קשר  מפת אתר הפוך לדף הבית
חיפוש     
אודות קבוצת לוי יצחק פורום לוי יצחק מחירון בהנחה מילון מונחים נדל"ן התאם רכב לתקציבך Apartment Prices עתיקות

לגור ליד בית קברות

יש כאלה שגם אם תיתן להם דירה בחינם, לא יעברו להתגורר ליד בית עלמין: הם אולי לא יגידו את זה בקול, אבל הם פשוט פוחדים. הם לא ישנו בלילה, יחששו לעצום עין, וכל שאר המרעין בישין. פשוט פחד עתיק ממתים ולא יעזור כלום. אפילו מרפסת שממנה רואים את בית הקברות תעיב על בריאות נפשם.

ולעומתם יש כאלה שממש לא מטריד אותם בית העלמין, והם רואים בו מקום שקט ללא הפרעה. הראשונים רבים יותר.

 

בית עלמין בכל מקרה נחשב למטרד שמוריד את ערך הדירה, תלוי עד כמה הנכס קרוב וגובל בבית העלמין, וכמובן, תלוי בפעילותו של במקום.

 

גבעתיים בנויה בחלקה הגדול סביב בית העלמין "נחלת יצחק " האריסטוקראטי.

לוויות כמעט שאין מתקיימות בו, משום שהוא כבר מזמן מלא, אבל בשנים האחרונות הוא חזר לשקוק חיים משום שיש בו קבר של רב שהפך אקטואלי לאחרונה, וקיברו נעשה מרכז הילולות שוקק חיים. עד כמה שהדבר נשמע מגוחך דווקא התקופה ה"מתה" היתה עדיפה על השכנים הגובלים בבית העלמין. היום הם לא יכולים לישון בעקבות הרעש וההילולה. מסתבר שגם קברות יכולים להתעורר לחיים.

מחירי דירות ברח' אנציו סירני, הל"ה ועוד, מושפעים מאוד מהקרבה לבית הקברות.

 

גם רח' חובבי ציון וטרומפלדור בתל אביב גובלים בבית קברות העתיק של תל אביב.

הצעירים ממש "מתים" על המקום, וממש ממש לא מפריע להם הנוף למצבות. אבל הקשישים והזקנים לא מעוניינים בשום אופן לגור עם החזית לבית העלמין ולא ירכשו דירה במקום. הם לא צריכים "תזכורת" יומיומית, ומבחינתם המיקום נחשב גרוע מאוד.

 

גם קבלנים המשווקים פרויקטים חדישים באזור סמוך לבית עלמין בדרך כלל מוכרים את הדירות בהנחה משמעותית. כמובן שהם לא מספקים אינפורמציה על מהות ההנחה, ובטח ובטח לא מודיעין על כך שהפרויקט ממוקם סמוך לבית קברות (את זה משתדלים להעלים לחלוטין), הם יודעים שאינפורמציה כזאת פוגמת בערך הדירות.

גם האדריכלים משתדלים להעלים את בית העלמין וממקמים את הבניינים והחלונות כך שהצפייה לקברים תהיה מינימלית. בדרך כלל בונים חומה גדולה, צמחיה עשירה וכל מה שאפשר כדי שהחיים לא יתחככו במתים, אבל להעלים לחלוטין לא ניתן, והדירות הסמוכות לבית העלמין מחירן הוא הנמוך ביותר, כ-15%-17% ממחיר דירות אחרות בבניין.

 

היה מעודכן! נדל"ן | רכב | אופנועים הצטרף לרשימת הדיוור
 
 
מדיניות הפרטיות | זכויות שמורות  © לוי יצחק 2008. נבנה ע"י כתום בניית אתרים