עמוד בית  צור קשר  מפת אתר הפוך לדף הבית
חיפוש     
אודות קבוצת לוי יצחק פורום לוי יצחק מחירון בהנחה מילון מונחים נדל"ן התאם רכב לתקציבך Apartment Prices עתיקות
מבחני דרך | סקירות | כתבות הזמנת מחירון אופנועים מהארכיון חדשות אופנועים מילון מונחים - אופנועים חשוב ומועיל - אופנועים מחירון אופנועים חינם באתר WINWIN בעיני החוק - מאמרים בנושא אופנועים


מבחני דרך | סקירות | כתבות

ינואר 2017

SUZUKI SV650 – כי צריך להתחיל ממשהו

בקר באתר
על האופנוע: לפני שלושה חודשים הושק בישראל הדור השלישי של רב המכר של מבית סוזוקי, ה-SV650. אופנוע שהושק לראשונה ב-1999 ומאז זכה להצלחה חסרת תקדים בכל העולם עם מעל 400,000 אופנועים שנמכרו עם מנוע זה, כמו כן הפופולריות של האופנוע הנ"ל הגיעה גם למסלולי המרוצים עבור הליגות המקומיות והפרטיות.

אוקטובר 2016

ביטוח חובה

בקר באתר
לאחר שסיימנו עם שני הפרקים הראשונים שפורסמו בגיליונות הקודמים, יש לנו בכיס רישיון נהיגה לדו-גלגלי וכעת יש לנו גם אופנוע, או לפחות כיוון לאחד. בפרק הנ"ל נעסוק ברכישה החשובה ביותר שחייבים לעסוק כשרוכשים כלי תחבורה – הביטוח החובה. זהו מוצר שקונים כדי שלא להשתמש בו, אבל אם מגיעים למצב שזקוקים לו, רצוי מאוד שהוא יהיה שם בעל כיסוי נכון ברגע האמת, בהמשך נעסוק בבחירת ציוד, קורסי רכיבה מתקדמים ואילך.

ספטמבר 2016

DUCATI Scrambler 62

בקר באתר
צילום: יצרן
ביקשו ממני לכתוב כמה מילים על הדוקאטי סקרמבלר 62, אז כתבתי. אני לא באמת מוטור ג'ורנאליסט במקצועי. אני אוהבת מהירות, רייסרית מקצועית עם קריירה של 10 שנים באנגליה והיסטוריה של כמה דוקאטים.
את הדוקאטי הראשון שלי קיבלתי במתנה מהבסט פרינד שהפך אחר כך לבעלי. קיבלתי דוקאטי 800SS אדום, ביום ששיניתי בשבילו את השם שלי משמחה לג'וי. בישראל עד הצבא קראו לי ג'וי, אבל לאנגלים קשה עם הח' (איץ קילינג ד'ם!), אז החלפתי לג'וי וזה תפס בייבי.

אוגוסט 2016

הוראת שעה: מיסוי על כלים עד 125 יורד ל-25%

בקר באתר
כחלק ממהלכי הורדת יוקר המחיה ובעיקר הפחתת גדשי התנועה במרכזי הערים, חתם שר האוצר ב-19.7.16 על מסמך המאשר הפחתת מס הקניה לדו"ג עד 125 סמ"ק מ-40% ל-25%. זוהי הוראת שעה בתוקף לשנה אחת שתוקפה עומד עד ל-30.6.17. גרף המכירות כבר נמצא השנה בעליה לינארית שנמשך מאז 2015 ובעיקרה התמקדה באופנועים הגדולים, כעת נראה שעד סוף השנה תחול גם עליה והתעוררות נוספת בשוק הכלים הקטנים, הן בכלים החדשים ואת זה נראה בטבלאות התוצרים עד סוף השנה, *והן בכלים המשומשים שכן כל ירידת מחירים תמיד מצליחה להניע גלגל של סבב קונים חדשים שנכנסים למעגל.

יולי 2016

קאן-אם מבריק טורבו החדשים של 2016

בקר באתר
טבעם של מלחמות החימוש הן לחיות ברצף מתמשך. רכבי השטח שהחלו תחילה כתחליף לטרקטורונים אז ב-2009, הלכו גדלו ותפחו, הגיעו למנועי ליטר וב-2014 נוסף ה-XDS הטורבו הראשון בייצור סדרתי לקאן-אם מבריק תחילה עם 121 כ"ס שהגיע אלינו ב-2015, מספר חודשים לאחר מכן נולד למתחרה הישיר פולאריס הרייזר 1000 טורבו עם 144 כ"ס.

יצרן נולד – SWM בישראל

בקר באתר
כשרוב האנשים חושבים על איטליה הם מדמיינים אוכל. פסטה, פיצה ויינות טובים, אבל אני אחר. אני ישר חושב עיצוב- עיצוב של אופנועים. אז למרות שזה בעקיפין, זה הרושם הראשוני החיובי שנותר בי כשראיתי את הגרנד מילאנו 440
של המותג החדש/ישן SWM מאיטליה

יוני 2016

אלון דאי עושה את אמריקה

בקר באתר
אלון דאי, נהג המרוצים הישראלי והפרזנטור הישראלי של השברולט קמארו, אשר מתחרה בליגת ה-NASCAR, ביצע קפיצת דרך משמעותית בקריירה בדייטונה ביץ', פלורידה, כאשר נבחר להיות הישראלי היחיד והראשון באקדמיה הרשמית של ה-NASCAR, ה- NASCAR NEXT.
באירוע הוכרזו הנהגים שישתתפו בשנה הקרובה בתוכנית, אשר מכשירה את הנהגים הבאים של הקטגוריה הבכירה בליגה – ה-NASCAR Spring cup , כאשר ביניהם דאי הוא הנהג היחיד אשר הגיע מחוץ לצפון אמריקה.

קטנועי החשמל של בליץ – דור שני

בקר באתר
בפברואר 2013, סקרנו את תחילת הפעילות של בליץ, קטנועי החשמל הישראלים. 3 שנים אחרי אנו חוזרים שדור השני שזה עתה החל שיווקו, להתרשם בשנית מהקטנוע ולשמוע כיצד החזון ממשיך להתפתח. שני הקטנועים למעשה שודרגו מבחינת טכנולוגית בעיקר וקיבלו את ה"פלוס" כתוספת לשמם. בחלקה הראשון של הכתבה אספר בקצרה על נסיעה של 24 שעות על גבי בליץ 6000+ על חוויתו החשמלית. בחלקה השני של הכתבה, פגשתי את היזם שעומד מאחורי הרעיון, רפאל מוזינסקי ושמעתי הרבה דברים מעניינים על העבודה שמתבצעת מאחורי הקטנועים.

פברואר 2016

HONDA - Africa Twin CRF1000L

בקר באתר
בחודש שחלף הושק האפריקה טווין החדש של הונדה. אופנוע דו"ש אדוונצ'ר אמתי על טהרת ההיסטוריה של הדגם ושל מרוצי הדקאר שבהם השתתפו אופנועים אלה. אך כיום שוק אופנועי האדוונצ'ר צפוף באפשרויות יותר מתמיד ויש למעשה אופנועי אדוונצ'רים המתאימים לכל רוכב, החל מאופנועים נגישים ועד לאופנועים יקרים, דרך מנועים גדולים ועד בינוניים ואפילו אחד שמציע מנוע חשמלי.

"מכבסת אותיות" Kawasaki KL250/450F

בקר באתר
הרבה דברים מעניינים קרו בשטח בשנים האחרונות. אם נלך אחורה לפני 2011, כל אופנועי המוטוקרוס שהיו בישראל, הגיעו במזוודות, במטוסים ובאוניות והורכבו כאן בארץ בסלון. הסיבה הייתה שאופנועי מוטוקרוס היו אסורים ליבוא, חלקי חילוף כן, אז מרכיבים בבית ורוכבים לא חוקי בכ-40,000 ₪ סך הכל. ב-2011 הגיעו לישראל אופנועי המוטוקרוס הראשונים עם "רישוי צהוב" תחת המטריה של HM מאיטליה.

דצמבר 2015

"צד לצד" - השרירים שנוספו לעולם ה-SBS ל-2016

בקר באתר
בין 2008 ל-2013 ענף ה-SBS נשלט רק ע"י ה-RZR800 של פולריס כמעט ללא שינויים. ב-2013 החלו לצוץ ניצני מלחמה ופולריס השיקו את ה-XP900 כדי לתת מענה חזק יותר, אך הם לא ציפו למלחמה הרצינית שתבוא מבית קאן-אם השכנה. זו הציגה באותה השנה את המאבריק 1000R שהזמין אחריו את הפולריס RZR1000 ב-2014. מלחמת השרירים התחילה.

הבטיחות במקום הראשון YAMAHA Nmax 125

בקר באתר
לפני מספר חודשים נוסף אח קטן למשפחת קטנועי ה"מקס" של ימאהה, ה-Nmax 125 סמ"ק.
הקטנוע החדש מעוצב עירוני ספורטיבי למרות שאיננו ספורטיבי כלל לעומת אחיו הגדולים למשפחה,
אך העיצוב נקי יפה וזורם ואיכות הגימור הטובה משדרים נוכחות מיוחדת ברמזור.
הדגש הגדול ביותר של ה-Nmax נמצא בבטיחות שבמערכת הבלימה,
זהו ה-125 הראשון לקבל בלמי ABS כסטנדרט.

ספטמבר 2015

BMW R1200nine-t

בקר באתר
ב-1924 החלה חברת BMW הגרמנית את הפעילות הדו-גלגלית שלה. 90 שנים אחרי היצרן מוציא גרסה שבאה לציין את ה-"90" שנים הללו. שנים של עשייה וחדשנות, שנים של הובלת סגמנטים מסוימים (לדוגמה אדוונצ'ר) והטמעת מערכות בטיחותיות שפלשו הלאה לכל היצרנים.

יולי 2015

רוח של עשייה חדשה בשטח של HM

בקר באתר
בגיליון הקודם הבאנו ידיעה על עידן חדש לאמ.וי.אגוסטה בישראל כפי שנמסר מהיבואן במסיבת העיתונאים האחרונה שנערכה בסוכנות הישנה בתל אביב רגע לפני שהועתקה לגרנות. במהלך מסיבת העיתונאים נודע למערכת לוי יצחק שניב צורי, מי שניהל את מותגי השטח HM, AJP ו-SHERCO בארבע וחצי שנים האחרונות הודיע על התפטרותו לצורך התפתחות מקצועית. בתחילת חודש שעבר נכנס ישי ויקרוביצקי (39) לנעליו של צורי. החלטנו להיפגש ולהכיר את האושיה על מנת לתהות על קנקנו להמשך דרכה של ה.מ כפי שהוא רואה זאת. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא ברכיבה על אופנועי השטח של מותגי החברה.

POLARIS RZR 900S

בקר באתר
ד.ל.ב. מוטוספורט מקבוצת דוד לובינסקי משווקת פולאריס השיקה בחודש יוני את משפחת ה-RZR בנפח 900 סמ"ק. הסדרה מחליפה את סדרת ה-800 סמ"ק היוצאת של פולאריס ותשמש כרף הכניסה למותג השטח היוקרתי בישראל כאשר ה-RZR 900S יימכר החל מ-103,900 שקלים. הכלי כמו כל שאר הכלים במשפחה יצוידו בגג, חצי חלון ומיגון תחתון. רותם אסא, מנהל מותג פולריס בד.ל.ב. מוטוספורט אמר כי "משפחת ה-900 מחליפה ככלי כניסה של משפחת הרייזרים את סדרת ה-800 האגדית שהוכיחה עצמה מעל ומעבר בארץ ובעולם. ברמת המחיר, רף הכניסה למשפחת הרייזרים נותר ללא שינוי סביב ה-100 אלף שקלים. לעומת זאת, ברמת היכולות והביצועים, מנוע הפרוסטאר 900 החדש מפיק 75 כ"ס לעומת מנוע סדרת ה-800 שהפיק 55 כ"ס. מדובר כאן בכלי פנאי אולטימטיבי, מהנה מאוד ובטיחותי".

יוני 2015

הוסקוורנה FE250

בקר באתר
לפני שנה מותג הוסקוורנה החדש הושק כאן בישראל תחת כנפי עופר אבניר ומאז התרשמנו מספר פעמים לרכיבות קצרות באירועי עיתונאים מיוחדים, אך זוהי הפעם הראשונה שניגשנו למבחן דרכים מסודר על אחד הדגמים. הסיבה העיקרית לעניין הוא מנוע ה-250 ארבע פעימות החדש שהציגה KTM לכבוד 2014 והגיע גם להוסקוורנה כבר מהדגם הראשון שנחת כאן בשנה שעברה. מכיוון שעד כה לא יצאנו לחוות מנוע זה הגיע הזמן לעשות זאת על גבי האוכף של מותג הוסקוורנה.

ריינג'ר חשמלי

בקר באתר
ד.ל.ב מוטספורט, יבואנית פולריס מקבוצת דויד לובינסקי, מודיעה על התחלת השיווק של הריינג'ר EV - ריינג'ר חשמלי בעל שני מקומות וארגז משא המונע בחשמל בלבד. הריינג'ר EV מוגדר כטרקטור משא חשמלי ומכאן שהוא מורשה לנסיעה בכבישים עירוניים. הכלי בעל עבירות שטח מצוינת ומיועד לעבודה במתאר עירוני, עבודה חקלאית ובסביבה תפעולית.

ינואר 2015

גל ברדה מסכם

בקר באתר
לאחר שבשנת 2013 היעד והשיא היה לסיים כמה שיותר פעמים במקום ה-3, בעונת 2014 היעד כמובן כבר היה להגיע למדרגה הגבוהה ביותר בפודיום ולהיות כמה שיותר קרוב מבחינת זמנים למקום הראשון, המתחרים באליפות הם רוכבים ברמה הגבוה ביותר, צוות מכונאים צמודים לרוכב, תקציב כמעט ולא מוגבל וזמן מסלול שהוא החשוב מכל.

דצמבר 2014

משפחת הווילדקאט נחתה בישראל

בקר באתר
זוהי ללא שום ספק שנת רכבי השטח, בחצי שנה האחרונה החלה כל ההתרחשות החדשה סביב התקנות שמורידות את רכבי ה-Side By Side מהכביש לשטח בלבד מצד אחד, ומצד שני מאפשרת קטגוריה רחבה ביותר של רכבי שטח עם הרבה פחות הגבלות והיתרים כפי שהיה בעידן ה"טרקטור משא" שממנו הנהנה העיקרי היה ה-RZR800S של פולריס.
אז עם פתיחת השוק לקטגוריית רכבי השטח המאפשרת גיוונים רבים תחת הגבלת איסור התנועה בכבישים, הגיעו אלינו הרייזר והמבריק 1000 שמייצגים גישות שונות לאותה הקטגוריה.

שובם של קטנועי TGB

בקר באתר
קטנועי TGB שבו לישראל, הפעם תחת המטריה של ד.ל.ב מוטוספורט כאשר היבואן מבטיח את השירות שלו זוכים לקוחות אופנועי השטח. TGB הינה יצרן הקיים מאז 1978 ומוביל מצוינות במערכות הינע. את הוריאטורים של TGB תוכלו למצוא לדוגמה בסאן-יאנג ובעוד מגוון רב של דגמים נפוצים בישראל. חידוש היבוא החל עם ארבעה דגמים שחלקם תושב חוזר כמו ה-Bullet 125 הספורטיבי המתהדר בעיצוב ספורטיבי צעיר ומנוע 125 מקורר אוויר המוכר מהקימקו מובי המוצלח ובעלית ה-X-Motion בנפחי 125, 250 ו-300, דגם המנהלים של היצרן על מגוון מנועיו. הדגם השלישי בהיצע גם כן תושב חוזר המוכר יותר לקהל השליחים, ה-EXPRESS 125 עם הארגז המובנה במקור. אך גולת הכותרת היא...

כתף לכתף

בקר באתר
לקראת סוף חודש נובמבר בכירי הוסקוורנה אוליבר גורינג, מנכ״ל המותג הוסקוורנה ומנואל סנטנר-מנר, מנהל המכירות העולמי הגיעו לסיור קצר בן יומיים בישראל על מנת לטייל בבית היבואן עופר אבניר ובין הסוכנים, להתרשם משוק האנדורו ההולך ומתפתח בישראל לאורך השנים. במקביל כך הם רואים את ההתנהלות מקרוב וזהו חלק ממרכיב המכוון את תוכניות החברה לעתיד ברמה העולמית. אוליבר גורינג בעברו ניהל את הפיתוח בהוסאברג ובמעבר להוסקוורנה קיבל את הכובע המותג החדש. יצאנו מספר מצומצם של עיתונאים עם הצמד לרכיבה קצרה על אופנועי הוסקוונה על קטע קצר בקו 400 שבין המרכז הלוגיסטי של אבניר בשוהם ועד לארוחת הצהריים המופלאה ביער קולה מידיו של נמרוד דור.

נובמבר 2014

החשיפה: KAWASAKI Ninja H2R

בקר באתר
פתח דבר
בתערוכת האופנועים Intermot השנתית שנערכה בתחילת אוקטובר, קאוואסקי חשפו באופן רשמי את הנינג'ה H2R שגרם לציפיות רבות באמצעות הטיזרים והשמועות שהופצו עד כה. בהיסטוריה של קאוואסקי קיימת שושלת של אופנועים שפיצחו את נוסחאות כוח הסוס למקסימום הניתן בזמנן וגם כעת הנינג'ה החדשה לא אכזבה. בינתיים חלק מהמאפיינים הטכניים עדיין חלקיים בלבד, אך למרות זאת ניתן להבין טוב את מבנה האופנוע החדיש.

יולי 2014

שינוי דרגות

בקר באתר
משרד התחבורה והרישוי הישראליים, שואפים יחדיו להיות תמיד מיושרים עם מדינות ה-OECD והתקן האירופאי עקב חברותה של ישראל באיחוד. בינואר 2013 שונו תקנות רישיונות הנהיגה באירופה ועתה, שנה ושבעה חודשים נכנס לתוקפו השינוי גם בישראל.
רישיון A לא מוגבל נותר כשהיה, עיקר השינויים מגיעים לקטגוריית הביניים ובהמשך ישנו עדכון לקטגוריה הקטנה.
קטגוריית A1 משנה את שמה ל-A2 כאשר אחת הטענות לשינוי הרישיונות הן ש-25 קילוואט (33.9 כ"ס) זהו הספק שאינו מתאים לאופנוע שצריך לעמוד במשימות רב גוניות.

מאי 2014

סופרבייק צ'אלנג' 2014

בקר באתר
גל ברדה (27) החל את דרכו כבר בגיל 5 על אופנועי שטח. במרוצים החל להשתתף ב- 2002 כשהיה רק בן 15 בליגת הסופרמוטו על גביי DRZ400SM של סוזוקי. כבר את העונה הראשונה סיים גל במקום החמישי וכך המשיך לשנתיים נוספות. אך בשנים 2005-2008 כבר הורגשה תפנית ועליית רמה של ממש מצד הרוכב וגל זכה במקום הראשון בליגת הקטנועים וליגת אופנועי הכביש שנערכו אז בארץ במגרש ההחלקה באשדוד בעיקר.

אפריל 2014

גלגול נוסף

בקר באתר
בזמן המוגבל שבין רכישתה של KTM את הוסקוורנה וההיתכנות לחשיפת דגמי 2014 באוקטובר, לא היה סביר שהיצרן יצליח לחשוף דגמים חדשים לחלוטין. מכיוון שהמנועים לא נרכשו במסגרת העסקה (המנועים לאחרונה נמכרו לגאס-גאס הספרדית) ולמעשה הרכישה הינה רק של שם המותג. לכן הוחלט להלביש על דגמי הוסאברג את מדי הוסקוורנה, כולל שלדת הזנב מפלסטיק קשיח לעומת הזנב הרגיל ב-KTM וכולל מערכת לינקים תחת בולם הזרוע האחורית לכל הדגמים של הוסקוורנה.

אופנועים חשמליים

בקר באתר
לאחר תהליך בירוקראטי של שנה, חברת "חשמל אוטו ל.י" מעפולה מתחילה בשיווק אופנועים חשמליים מבית ZERO האמריקאית. מדובר בארבע דגמים הרוכבים על פלטפורמה דומה, כאשר הם מצוידים במנועים חשמליים עם מגוון עוצמת סוללות הם מצליחים להפיק עוצמה הזהה לבין 27 ועד 67 כ"ס (מקביל לטווח שבין 20 קו"ט ל-50 קו"ט) ובטווח נסיעה שיכול להגיע עד ל-186 ק"מ בתנאים אופטימאליים מקסימאליים.

פברואר 2014

קטנועי מנהלים

בקר באתר
קטנועי המנהלים (MAXISCOOTERS) יצרו נישה מיוחדת בענף האופנוענות. נפח המנוע הגדול מאפשר כלי תחבורה אמין ויעיל למרחקים ארוכים יחד עם יכולת שימוש ככלי לטיולי הסופ"ש. להל"ן סקירה של הכלים המוצעים בישראל בסגמנט הנ"ל בנפחי המנוע הגדולים בלבד (מעל 500 סמ"ק).

הואילו בטובכם להצטרף אלינו אל הפקק

בקר באתר
שנת 2013 הסתיימה עם 14,500 כלים דו-גלגליים חדשים, כלומר שמירה על יחס זהה לשנת 2012, אך עדיין רחוק מכמעט 20,000 כלים של 2008. בנוסף למכירות אלו נמכרו ב-2013 עוד כ-650 כלים תחרותיים תחת הרישוי האפור. שני הנתונים האלה מקבלים מקלות בגלגלים ומניפולציות לשנת 2014. הכיצד?

SHERCO 2014

בקר באתר
שרקו הוא יצרן אופנועים צרפתי בעיקרו, אך נחשב כמשולב צרפתי-ספרדי שלמרות שעיקר התמחותם נמצאת בטריאל, הם ידועים מאוד לחיוב באופנועי האנדורו. החברה הוקמה ב-1998 וכיום יש לה שני מפעלים, אחד בספרד ליד ברצלונה שעיסוקו באופנועי הטריאל של החברה והשני בנימס שבצרפת, ששם מיוצרים אופנועי האנדורו.

ינואר 2014

מטרו-מוטור משיקה את 2014

בקר באתר
שנת 2013 החלה בצמיחה ברבעון הראשון שנבלמה בשני ועלתה שוב לקראת סוף השנה. כלומר אין שינוי לעומת 2012 ומצבת החדשים עדיין עומדת על כ-14,500 כלים. דיילים (אלבר) הפכה לשחקן מרכזי בשוק הקטנועים ונסקה למקום השלישי בכניסה אגרסיבית ביותר באמצאות טרייד-אין אטרקטיבי, מה שגרם להשפעות על שוק המשומשים וגדילת המכירות של אלבר לא הכניסה רוכבים חדשים לשוק, אלה מחזרה לקוחות קיימים ונגסה בשני המותגים הגדולים, סאן-יאנג וקימקו.

נובמבר 2013

HYOSUNG GT250R

בקר באתר
יוסאנג, יצרנית אופנועי הפרימיום מדרום קוריאה, שדרגה לכבוד 2013 את אחד מדגמי הדגל שלה, ה- GT250R שכולל כמה שדרוגים באלקטרוניקה, בקוסמטיקה ובמתלים. ניצלנו את ההזדמנות רגע לפני ש-2013 מסתיימת ויצאנו למבחן דרכים על מנת לראות ולרגיש בידיים מה נשתנה לעומת הדור הקודם שנחת כאן ב-2007 בימי היבואן הקודם.

לטיול יצאנו

בקר באתר
בזמן האחרון עמוס מאוד בעבודה ובבית ואני לא ממש מצליח למצוא זמן לצאת לטייל בשטח, ככה חלף לו קיץ שלם שבו עסקתי בעבודה, מעבר דירה ולידת בני הבכור. לפתע הזדמן לי לידיים ה-TERACROSS-EX של CF-MOTO. מרביצים לך תברח, נותנים לך תיקח, אז לקחתי. גייסתי את אבי שרוכב על טרקטורון בדרך כלל ויצאנו ליום טיול אבות ובנים, מצלמה יש? מים יש? מניעים.

ספטמבר 2013

שרקו

בקר באתר
שרקו הוא יצרן אופנועים צרפתי בעיקרו, אך נחשב כמשולב צרפתי-ספרדי שעיקר התמחותם הינה בתחום אופנועי הטריאל, אך הם ידועים גם באופנועי האנדורו והסופרמוטו שלהם. החברה הוקמה ב-1998 וכיום יש לה שני מפעלים, אחד בספרד ליד ברצלונה שעיסוקו באופנועי הטריאל של החברה והשני בנימס שבצרפת, ששם מיוצרים אופנועי האנדורו והסופרמוטו.

Max 400

בקר באתר
בשוק הקטנועים הגדולים כבר הרבה זמן שלא היה משהו ממש מעניין. עקב הירידה הגלובאלית במכירות, היצרנים פשוט מאטים פיתוחים ורצים על הקיים. בימאהה דווקא רצו לעבות את הקורה של קטנועי ה-400 שמאז 2003 נשענה על המג'סטי של היצרן, לצד הבורגמן של סוזוקי, והסילבר של הונדה, כשהמשותף לכולם הוא שכולם מוגדרים ומתוכננים כקטנועי מנהלים בעלי תנוחת רכיבה "ספפה" משהו. ה-X-max 400 החדש הוא קטנוע חדש לחלוטין שלא בא לבטל את המג'סטי שנלחם על מקומו בין הקונקורנטים מיפן, איטליה וכיום גם מטיוואן, אלא להיות קטנוע שנמצא בין ה-X-max 250 לבין ה-T-max 530 הגדול.

יולי 2013

KTM 350 FREERIDE

בקר באתר
הפרירייד של ק.ט.מ נמצא איתנו מהשנה שעברה, אך עד כה לא יצא לנו לרכוב עליו לרכיבת מבחן. לא כי לא היה כלי מבחן, היבואן דווקא דאג לכלי הדגמות מהרגע הראשון, אך איכשהו המחסור בסקס אפיל מצד האופנוע לא משך אותנו לבדוק על מה המהומה. אך ככל שעבר הזמן וחלפה לה שנה שלמה, מכל מיני כיוונים התחלנו לשמוע רחשים מאנשים שגנבו סיבוב פה ושם על כלי פרירייד מסוים, הרחשים הללו נשאו קומפלימנטים. הגיע הזמן לבדוק במה מדובר, מה אנחנו מפסידים.

יוני 2013

ספורטמוטו עממית

בקר באתר
יש שלבים מסוימים בחיים שהבנאדם יודע מה מאחוריו ומה מלפניו, אז הוא לוקח את כל הניסיון שנצבר מאחוריו ומסתכל קדימה ושואל מה אפשר לעשות הלאה בחיים לצרכי הנאה וסיפוק, ומה חייבים לעשות בשביל להמשיך להתקדם ולהתקיים.
סופרמוטו נכלל בהנאה וסיפוק. כדי להיות רוכב סופרמוטו מקצועי צריך א: להתחיל לרכב בגיל צעיר וקצת כשרון לא יזיק. ב: תקציב אימונים שכולל אופנוע טוב, דלק, צמיגים וציוד רכיבה. ג: המון נחישות ומסירות למטרה, או כמו שאומרים Determination. במידה וסימנת V על שלושת אלה, עלית הלאה למדרגה שהפכה את הספורט למקצוע. התחלתי לרכב סופרמוטו בתור רווק בגיל 29 וכיום בגיל 34 אני שמח לבשר שאני נשוי באושר, ולקראת הרחבת התא המשפחתי.

HONDA CBR500R

בקר באתר
מאז שהונדה, אחת היצרניות הגדולות ביותר בענף האופנועים זיהתה את מגמת השינוי שחלה בעולם האופנועים והציגה מספר אופנועי תקציב כמו ה-CBR250R וה-CRF250L, היא זכתה להיענות חיובית מצד קהל הרוכבים. גם אנו בחנו את שני הכלים בעבר כאן והבנו לחלוטין את סיבת הצלחתם בין הרוכבים הצעירים. זה פשוט הגיוני לעשות את זה. מתחילת השנה שונו קטגוריות רישיון הנהיגה באירופה כאשר רף הביניים של ה-33.9 כ"ס קפץ ל-47 כ"ס.

מאי 2013

למברטה

בקר באתר
עוד שם דו-גלגלי נוסטלגי חוזר ארצה בימים אלו כשהפעם מדובר במותג האיטלקי למברטה. ותיקי הרוכבים זוכרים בערגה את קטנועי למברטה שהיו נפוצים בארץ בשנות ה-60' וה-70' ככלי תחבורה בסיסי.

היציאה הטיוואנית

בקר באתר
זה נכון שקיימות לא מעט סטיגמות וסטריאוטיפים שלילים על טרקטורונים ומוצרים המיוצרים במזרח הרחוק. אולי קצת שכחנו אך רוב מוצרי האלקטרוניקה, המקררים, מסכי הטלוויזיה, הטלפונים הניידים, מגוון רחב של מכלולים מתעשיית הרכב, ובעצם מה לא? מיוצרים במזרח הרחוק.

אפריל 2013

דגמי דיאלים הושקו בישראל

בקר באתר
אלבר מוטו השיקה בישראל את מותג דיאלים עם 5 דגמי קטנועים ואופנועים. המטרה: להתמקם בין שלושת היבואניות הגדולות בארץ עד שנת 2015

הונדה CBR1000RR - ילד טוב בגוף של ילד רע

בקר באתר
20 שנה לאחר שקמה שושלת "להב האש" מגיעה המהדורה העדכנית של ה-CBR1000RR. כמובן שמיהרנו להניח עליה את ישבננו כדי לעמוד על עומקו של הקשר המשפחתי

מרץ 2013

כלים תחרותיים חוקיים בישראל

בקר באתר
בעקבות אישור תקנות המס על רכבים לנהיגה תחרותית מפרסמים היבואנים את מחירי אופנועי המוטוקרוס והאנדורו, טרקטורון אחד וגם שני רכבי סייד-ביי-סייד של היצרנים אותם הם מייצגים, חלקם מדגמי 2009, 2012 ו-2013. תשפשפו את העניים כיוון שזו לא פיקציה, האופנועים והרכבים מחכים לכם באולמות התצוגה וזמינים למכירה מיידית.

מסכמים שנה

בקר באתר
מגמת הירידה במכירות בשוק הטרקטורונים שאפיינה את השנים האחרונות ממשיכה גם ב-2012. שוק ה-SBS (סייד ביי סייד) לעומת זאת ממשיך להתחזק על חשבון הטרקטורונים וה"שחקנים" החדשים שנכנסו לקטגוריית ה-SBS רק העצימו את הפער.להלן ניתוח שוק המכירות של רכבי השטח הקלים והטרקטורונים.

CCW Tha Heist 250

בקר באתר
יש אופנועים, שמראש אתה לא מבין כל כך איך לגשת אליהם. האמת שאין הרבה כאלה ביחס לאופנועים הסטנדרטיים בעולם המושגים המודרני שלנו, אבל בשוק הישראלי לאחרונה צצים כל מיני יציאות שבמבט עליהם, באמת שאין לי את המושג ואולי גם את הכלים, בכדי לדעת איך לגשת אליהם.

פברואר 2013

רייזרמניה

בקר באתר
לפני כשנה פנה אלי חבר וניסה לשדל אותי לראות קיט הרחבות חדש ל-RZR מבית היוצר של סדנת השיפורים הישראלית REFLEX. בתחילה עוד הייתי סקפטי. אחרי מספר ניסיונות כושלים של הרכבת תוספת האמורות לשפר את ביצועי הרייזר שלי הבנתי. הטרחה וההוצאה היו מיותרים. אופטימייזרים, אגזוזי לחץ, פילטרים פתוחים, ומה לא? כל מה שניסיתי להוסיף לתבשיל המשובח שרקחו לנו מהנדסי פולריס, היה טוב ועוזר אך רק לכיסם של אלו שמוכרים אותם.

MOTO GUZZI

בקר באתר
MOTO GUZZI הוא יצרן אופנועים איטלקי שביקר לאורך שנות ה-80 בישראל ונמכר לא רע בשוק שלנו, אך בסוף 1992 עם פתיחת השוק לכיוון האופנועים היפניים מוטוגוצי סגרו שערם בישראל. רגע היסטורי מאוד מזוהה עם מוטוגוצי בישראל הוא שרוני לייבוביץ', האופנובנק, השתמש בדו"ש גדול מדגם TT650 של מוטוגוצי לאורך 21 פעולות שוד שביצע בין 1989-1990. כעת עם חזרת המותג ארצה בחודש שחלף, החלטנו להציג בפניכם סקירה היסטורית של היצרן וקצת על מה שמגיע תחת כיפת עופר אבניר כיום.

קטנועי חשמל

בקר באתר
לא מעט כתבות כבר ערכתי בנושא קטנועי החשמל. למעשה מהגיליון הראשון שבהפקתי בדצמבר 2008 כתבתי על קטנועי EVT ו-EMAX שעברו כאן לסיבוב קצרצר, שנה לאחר מכן נתנו דיווח על קטנועי חשמל בפיתוח משותף עם יזמים ישראליים על טכנולוגיית הווקטריקס (ועד היום די.זד מספקים קטנועי חשמל לשוק המסחרי) ובאוגוסט האחרון דיווחנו בכתבה מפורטת על חברת GMI, פרויקט ישראלי כחול לבן לקטנועי חשמל עם פס ייצור ישראלי.

ינואר 2013

קטנועי LML בישראל

בקר באתר
ב-2007 נמכרה בישראל הווספה PX האחרונה עם מנוע דו-פעימתי ובאותה השנה החלו להימכר כאן דגמי הווספה החדשות, האוטומטיות עם מנועי ארבע פעימות. ווספות רטרו שיק שכזה שהוצגו כבר ב-2003 באירופה. חובבי הווספות המקוריות מעטה יאלצו להסתפק בקיימות שנוסעות כבר על הכביש, לשפצם ולשחזרם, כך שתישאר הווספה המקורית. האומנם? או שיש בכל זאת דרך אחרת?

סיקור אירועי דצמבר

בקר באתר
הספורט המוטורי החוקי של ישראל מתחיל לשבור שיאים בקיום אירועים מוטוריים ומיותר כבר לציין שכולם חוקיים. חודש דצמבר ראה מרוץ מוטוקרוס, מרוץ סופרמוטו, מרוץ אופנועי כביש, ואת באחה חוצה ישראל.להל"ן תקצירים ממרוץ הסופרמוטו הראשון מבין השניים שהתקיימו, המוטוקרוס והבאחה.

דצמבר 2012

BMW C600 SPORT

בקר באתר
כלב הרועה הגרמני הוא זן כלבי עבודה שפותח לאחר מחשבה מוקפדת מאוד ולפי הצרכים הנכונים לתפקידו. לעומתו (להבדיל אלפי הבדלות) שני קטנועי המנהלים החדשים של BMW, הם גם כן זן חדש שפותח עקב ראייתם של הגרמנים את מפת השוק הדו גלגלי המערבי הגלובלי ואבחון צרכיו, זאת לפי התנהגות הלקוחות ואפיון דרישתם.

בצער רב וביגון קודר

בקר באתר
בתחילת חודש נובמבר שחלף (3.11.12), החורף לא ממש הגיע. את מקומו של הגשם החליפו דמעות רבות, על מותם בטרם עת של אביקם (41) וליאת (40) גור בעת רכיבה משותפת עם טיול מועדון האופנועים הישראלי.

KTM Duke 200 במבחן.

בקר באתר
לפני קצת יותר משנה בחנו כאן את הדיוק 125 של ק.ט.מ. למעשה האופנוע שיוצר בשותפות עם מחזיקת המניות העיקרית של KTM, בג'אג' ההודית, יצר אופנוע מעניין מאוד, שמיועד להיות זול לקניה, וקל לשליטה לכל רוכב בכל רמה.

נובמבר 2012

HMmoto CRE-F125R

בקר באתר
לכל רוכב ותיק שהספיק להתנסות בקשת רחבה של דגמים, ולהתמקצע בקטגוריה מסוימת, יש כבר אמת מידה ברורה, עולם מושגים שעל פי המפרט בלבד ניתן להבין את ייעוד הכלי המדובר ובערך איך הוא יתפקד.

אוקטובר 2012

מרוצי אופנועים

בקר באתר
בחודש שעבר דיווחנו כאן על פסילת המיסוי הנמוך לכלים תחרותיים והשוואתו למיסוי רכב רגיל, באופן שדי "כורת את הענף", אך בזמן שכולם באבל ולא יודעים איפה לשים את עצמם, מה יהיה העתיד ואיך אפשר לקיים ספורט מוטורי תחת ההנחיות והחוקים החדשים קם מוטוקרוסר אחד

המכונית החשמלית מול הקטנוע

בקר באתר
העולם מסביבנו הופך ליקר והדרישה הציבורית מושכת אותנו לחשוב ירוק, הפתרון החשמלי נראה מפתה מתמיד. כבר כמה מחברי שמחירי הביטוח הכאיבו לכיסם והדלק נגס בארנקם העלו את רעיון המכונית החשמלית. פרסומות שמבטיחות עלות של 55 אגורות לק"מ לשנה הקרובה, נשמעו ברדיו והרעיון נראה מעניין.

CRF250L

בקר באתר
מהמפעל של הונדה בתאילנד, אנו בתור צרכנים זוכים למספר דגמים מאוד מוצלחים לאחרונה, ביניהם נמנים לדוגמה קטנוע ה-PCX ואופנוע הביניים לכביש ה-CBR250R. המתכון פשוט, האופנועים איכותיים ברמה סבירה ובעיקר זולים לצרכן הסופי.

ספטמבר 2012

לקראת עונת הרכיבה

בקר באתר
באפריל 2011, בחנו כאן את ה-CRE125 הקודם שהיה למעשה המוטוקרוס של הונדה בהסבה קלה לאנדורו. המבחן ההוא נעשה לכבוד פרישת הדגם ועשרת היחידות האחרונות שהיו במלאי ממנו, שכן חברת הונדה הפסיקה את יצורו כחלק ממגמת הפסקת אופנועי השתי פעימות מצדם ומעבר כליל למרובעי פעימות בלבד.

Ducati Streetfighter 848

בקר באתר
מכירים את המשפט הישן ההוא "זאב בעור של כבש"? אז זוהי קולוקציה של אותו המשפט האלמותי.
כיוון שמדובר בהרבה יותר מזאב, וכמו שאתם יכולים לראות, העור ממש לא כבש, סטריטפייטר 848! עם שם כזה, מחכה לנו חוויה.

ספורט או מחתרת

בקר באתר
חודש אוגוסט חלף לו, ושוב הוכחנו לעצמנו כמה שהמדיניות הישראלית אינה ספורטיבית כלל. מאז 2005 נלחמים להקמת חוק עבור הספורט המוטורי, למעשה נלחמים עוד הרבה לפני זה, מאז שנות ה-70 כשיצא מהחוק אזרחי ישראל רוצים שהוא יחזור.

אוגוסט 2012

Guardian angels – כשהאלקטרוניקה מתערבת

בקר באתר
מאז ימי הקרבוראטורים והפילטרים הפתוחים, עברו "קצת" מים בנהר והתערבות אלקטרוניקה ממוחשבת רבה נכנסה לתוך האופנועים לאחר שהוכחה במסלולי המרוצים. לאחר שהורידו כ"כ הרבה ק"ג והוסיפו אין ספור כ"ס, החליטו לרתום את הטכנולוגיה החדשה שאינה קשורה בחומרה, אלא בתוכנה.

יוסאנג, סיבוב שני

בקר באתר
מאז שמבט קדימה, היבואנית הראשונה של אופנועי יוסאנג לישראל סגרה את דלת עסקיה, שרון בוכניק, א.ש.ל אופנועים מיהר לפתוח את דלתו ולאמץ את כל לקוחות יוסאנג לביתו, תוך כדי מתן שירות וחלפים, שיהיה "אבא ואמא" כפי שנהוג לומר.

CFMOTO הנאה לכל הגלגלים

בקר באתר
מותג חדש בישראל של רכבי שטח וטרקטורונים עומד לשדרג את הזמן הפנוי שלכם. כעת מציעה קבוצת עופר-אבניר לחובבי השטח, מספר אפשרויות נוספות לחוות את ההנאה המשכרת שבטיולי השטח, עם מותג המשווק מוצריו ברחבי העולם מזה שנים רבות, והמתמחה בייצור טרקטורונים ורכבי שטח.

קטנועי החשמל של GMI ישראל

בקר באתר
גיליון מעניין יצא החודש, כתבה אחת על הבקרות האלקטרוניות של אופנועי הספורט והכתבה הזו, שעוסקת בקטנוע החשמלי מהמיזם הישראלי. כנראה שאחרי הכל העולם מתחיל להיות בשל להתקדם הלאה מהמכאניקה אל האלקטרוניקה, מעניין. בתערוכת אוטומוטור שהתרחשה בפסח האחרון, נחשפנו לראשונה לקטנועים "תוצרת כחול לבן" של צמד היזמים אורי דואק ויוני תותי.

ה-Commander של קאן-אם בישראל

בקר באתר
שנתיים אחרי שהוצג, רכב השטח החדש מטריף את חובבי השטח בישראל, עם כוח ללא גבולות, איכות ללא פשרות, טכנולוגיה מתקדמת ויכולת לצלוח כל שטח במהירות, בטיחות ובהנאה מרובה.
חברת קאן-אם, ענקית רכבי השטח והפנאי מקנדה, טורפת שוב את הקלפים של חובבי ההרפתקאות, עם הקומנדר, רכב השטח רב העצמה והיכולות שלה. לאחר שליטה בשוק הטרקטורונים בישראל בשנים האחרונות, מציעה כעת עופר אבניר, יבואנית קאן-אם, את הקומנדר עם רישוי טרקטור משא ומציעה דרך חדשה ומהנה להשיג ריגושים מוטוריים בשבילי הארץ.

יולי 2012

BMW מוזילים את מחירי הליין

בקר באתר
בקיץ 2010 הוזלו אופנועי BMW עוד כשהמותג היה בידי קמור בכ-8% די משמעותיים. החודש, ב-10.6.12, מודיע גיל אגמון מדלק מוטורס (מאזדה, פורד, לינקולן), המחזיקים החדשים מזה מספר חודשים במותג BMW והוסקוורנה על הוזלה אגרסיבית בליין המותג, מבלי להתפשר באיכות המכלולים המוצעים על האופנוע. זאת בהמשך למהלך אותו ביצעה לפני כשלושה חודשים במכוניות BMW עת הוזלו מכוניות היוקרה בכ-20%. על הפרק מונח מיצוב מחדש של המותג יחד עם תמחור אגרסיבי ביותר.

מוטוקרוס ביבוא סדיר לישראל

בקר באתר
תקנות היבוא אושרו בשבועות האחרונים ויפורסמו סופית במהלך החודש. אם ב-2009 מטרו הביאו YZים שמעולם לא ראו אור יום, אם בסוף 2011 ד.ל.ב פרסמו את מחירי המוטוקרוס, אז חברת עופר אבניר, יבואנית סוזוקי הוותיקה החליטה עקב אישור התקנות להקדים צעד ולהשיק את הכלים התחרותיים מבית סוזוקי RM-Z כבר כאן בישראל.

מתקפת קטנועי העל מתרחבת

בקר באתר
מפת השוק הדו-גלגלי לימדה אותנו שקצת למעלה מעשור רוכבי אופנועי הביניים היגרו לקטנועים גדולי נפח, מעל 250 סמ"ק. בתקופה ש-300 סמ"ק עדיין לא התחיל את דרכו באירופה בישראל צמחה לה קטגוריה רחבה של קטנועי 400 סמ"ק. למעשה ניתן לומר שהטימקס 500 של ימאהה הוא פורץ הדרך הראשון שממשית החליף את האופנוע עת פרץ וייצר ספין תחבורתי ותקשורתי ב-2001 עם הטימקסים הצהובים הראשונים.

יוני 2012

השקה עולמית סאן יאנג

בקר באתר
באירוע חגיגי שהתרחש ב-20 לחודש מאי, הושק ה-SYM ג'וימקס החדש ל-2012 על שלל מנועיו המוזרקים בנמל ת"א. זו הפעם הראשונה שאירוע שכזה מתרחש בישראל, ישראל גברה על פורטוגל וספרד ונבחרה לייצג את ההשקה. מטרו מוטור, יבואנית SYM לישראל מזה למעלה מ-25 שנים הפיקה אירוע שלא מבייש את המעמד. בין אורחיו נצפו כ-70 עיתונאים ומפיצים מחו"ל, לצידי מפיצים ועיתונאים ישראלים.

טור דה-ישראל

בקר באתר
והנה ידיעה שלא תשמעו בכל יום. עיתונאי האופנועים האיטלקי דויד מארלי ביקר בישראל במהלך חודש מרץ, על מנת לבצע "טור דה-ישראל" על גבי ווספה. יבואנית פיאג'ו, עופר אבניר, העמידה לרשותו של ד.מארלי ווספה GTS300 עליה ביצע 1500 ק"מ בשבוע לאורכה ולרוכבה של ישראל הקטנה, בערך פי 3 מאורכה של המדינה הקטנה.

אבולוציה או רבולוציה

בקר באתר
יצרן האופנועים הגדול בעולם הונדה, ניער את עולם האופנועים כשבמהלך השנה השיק את הקונספט החדש של הונדה לפיו חסכוני והגיוני לעומת ביצועי וכסחיסטי זו הדרך לדבר על מכירות. אם קודם ההתמקדות אמרה שאדום נוסע הכי מהיר, וכחול עולה לווילי הכי טוב, העולם החדש מחייב את המציאות שאומרת שהמוצר ירוק ככל הנראה ינצח את שני אלה.

חטא ירוק, ה-Pedelecs של NEO

בקר באתר
אני יודע שזה חטא, הרי מחירון ועיתון אופנועים אנו, מטרתנו לתמוך בדו-גלגלי הממונע שאידיאולוגית בו אנו מאמינים. אך החודש לשם שינוי, רכבנו בין לבין דווקא על אופניים חשמליים. מחיר הדלק הגיע ל-8 ₪ לליטר וקטנוע ממוצע שגומא כיום בין 23 ל-26 ק"מ לליטר אומנם מציע חלופה טובה למכונית באופן כללי, מבחינת זמן, צריכת דלק ומציאת חנייה, אך לא מציע חלופה טובה לסופר-מיני מבחינת הדלק בימנו. ועם מחירי הביטוח? מי לא היה מוכן לחתום עכשיו על כלי רכב ללא ביטוח?

קיץ חם בין אופנועי הים

בקר באתר
סידו השיקו החודש את ליין 2012 כאשר הם מחזיקים בלמעלה מ-50% מהיקף השוק הישראלי וכמו כן גם מובילים את השוק העולמי, לא רק במכירות אלא גם בטכנולוגיה המתקדמת. מאז 2009 שבה קיבלו דגמי הדגל GTX ו-RXT את מערכות ה-icontrol ובולמי הזעזועים לאופנוע הים, המערכות מחלחלות הלאה וכיום הגיעו עד לדגם ה-GTI ההתחלתי.

מאי 2012

מבחן דרך: HM City 200

בקר באתר
טיאטרליות עירונית HM City 200
במהלך החודש שחלף HMmoto ישראל ביצעה שלושה מהלכים לקידום מעמדה בשוק הדו-גלגלי הישראלי. האחד הוא הצגת דגמי השטח 2012 של היצרן, השני הוא הודעה רשמית על כניסה לתחום הקטנועים שיחל בעוד כחודשיים והשלישי הוא תחילת שיווק אופנוע עירוני מעל 125 סמ"ק מתוצרת HM, הלוקוסטה והסיטי 200. לא חיכיתי הרבה ויצאתי על הסיטי ל-100 ק"מ ראשונים של התרשמות.

מדווחים מהשטח: השקות 2012 HM

בקר באתר
החודש יצא במקרה שעסקנו לא מעט ב-HM, שכן במסיבת העיתונאים הראשונה שנערכה בתחילת אפריל התבשרנו על התרחבות הפעילות גם למותג קטנועים חדש שכעת בדרכו ארצה, Skyteam שמו, שככל הנראה בעוד כחודש וחצי חודשיים נראה את תחילת פעילותו, ובנוסף תחילת יבוא שני אופנועי 200 מתוצרת HM עצמם ללא שת"פ הונדה.

מבחן דרך: RZR XP900

בקר באתר
''RZR XP900'' החדש והקיצוני במשפחת הרייזרים.
חוק הספורט המוטורי בפתח. הקורסים לרישיונות נהיגה לספורט המוטורי בעיצומם. רגע לפני שכל המהלך תופס תאוצה, נחת בארץ ה-RZR XP900 המיועד רק לחוק הספורט המוטורי.

אפריל 2012

פרמטרים חשובים ברכישת אופנוע ים

בקר באתר
משנה לשנה אנו רואים כיצד ישראלים רבים מנצלים את חופי ארצנו הנהדרים למגוון רחב יותר של פעילויות ספורט ימי. אם בעבר היו אלו רק גולשי הגלים שהגיעו עם גלשנים פשוטים לחופים או מספר מצומצם של בעלי אופנועי ים, הרי שכיום ניתן לראות עד כמה הספורט הימי (הן הממונע והן ה"רגיל") מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם של רבים. מסיבה זו כדאי להכיר את הסוגים השונים של אופנועי הים בטרם מחליטים סופית עם איזה דגם לצאת לים.

סי-דו מציגה: המופע של שיא הרגש

בקר באתר
סידו 2012 - כתבה פרסומית
מהו אמצעי התחבורה המספק את הכמות הגדולה ביותר של ריגושים האפשרית בעולם? מהי פעילות הפנאי המלהיבה מכולן ומסוגלת לייצר ריגושי על אצל העוסקים בה? אם טרם ניסיתם מקרוב את העולם המשכר של אופנועי הים, כדאי לקרוא היטב את השורות הבאות, כי דגמי 2012 של יצרן העל הקנדי מורידים עוד טכנולוגיה למי הים והופכים את השייט לחוויה מרתקת במיוחד.

רכיבת חולות עם סדנת האלופים

בקר באתר
מספרים שסוס פראי במיוחד, כדאי לאלף בתוך אגם מים, כדי שהמים יכבידו את תנועות הסוס וימנעו ממנו להילחם יותר מידי. כך גם רוכב טוב יכול לאלף אופנוע שטח חזק. ולכן כדאי ומומלץ מאוד לרכוב בתאי השטח הנקראים "דיונות".

מרץ 2012

מוטוקרוס ישראלי – פתיחת עונת 2012

בקר באתר
מרוץ המוטוקרוס הראשון
ליגת האופנועים האטרקטיבית מכולם חזרה לפעילות ביום שבת, 11/02/2012, לאחר ארבע שנים של שקט תעשייתי. מאות צופים נלהבים הגיעו למסלול ג'וליס המשופץ וראו 50 רוכבים בין שמים לארץ.

מבחן דרך: Sym Maxim 400i

בקר באתר
מקסימום סאן-יאנג
כבר הרבה זמן בסאניאנג רוצים לשחק במגרש של הגדולים. החברה מטייוואן ששולטת בשוק המקומי כבר שנים לא נחשבת לאחת מהאריות בתחום הדו-גלגלי ומתמקדת בעיקר בייצור קטנועים ואופנועים בנפחים של עד 250 סמ"ק. בשנים האחרונות החלו בסאנינג לפתח שאיפות גדולות. גדולות תרתי משמע שכן הרצון לגדול אומר שיש להציג כלים בנפחים גדולים יותר.

מבחן דרך: TM RACING EN125G

בקר באתר
כשהאקזוטיקה ירדה לשטח
הכל התחיל ב-1976, כאשר שני חבר'ה איטלקים (ק.פלנג'י, פ.בטיסטלי) שהמשותף להם הוא מרוצים ואופנועים הגו את חברת TM-Racing כאשר קלאודיו הוא "מר מנוע" ופרנצ'סקו "מר שילדה". צמד האותיות TM הורכב משמות בניהם ועל דגלם חרטו השניים איכות חומרים ללא פשרות. ב-1982 בטיסטילי פרש לענייניו לאחר שהסדנא האיטלקית כבר התבססה במפעל ראוי ולהם כבר ליין של 2000 כלים בשנה, במקומו הצטרף רוכב המרוצים לשעבר גסטון סרפיני כאשר הגיע לשיא קריירת המרוצים על מנת לעזור בפיתוח כלי המרוצים של החברה. לאחר כמעט שנה שמותג האקזוטיקה מיובא ארצה, הצלחנו לשים ידינו על אופנוע האנדורו TM EN125G למבחן שטח מעניין, הישארו איתנו.

פברואר 2012

על שנים

בקר באתר
בשנת 2011 עלו על כבישי ישראל כ 15000 כלי רכב דו גלגליים חדשים, מספר כמעט זהה לזה שהיה בשנת 2010.בעוד ששוק המכוניות לא מפסיק לשבור שיאים, ענף האופנועים דורך במקום.רוב המכירות בישראל הן של קטנועים, ויותר ממחציתן הם של כלים בעלי נפח מנוע 125 סמ"ק.אופנועים גדולי נפח הם המיעט שבמיעוט.

מטרו סיכום 2011 - תחזיות 2012

בקר באתר
החצי השני של השנה שיפר את המספרים ההשוואתיים יחסית לשנת 2010 ודחף למעשה את השוק להתייצבות מול שנת 2010. שוק הרכב ה-4 גלגלי הגיע לשיא ונמצא בתהליך של שינוי תמהיל מרכבי 1.6 לרכבים קטנים במחירים של 60-70 אלך ₪. יחסי המכירות הדו-גלגלי\רכב פרטי ירד ל-7% לעומת 11% בשנת 2008. המשך השחיקה של שוק האופנועים על חשבון הקטנועים הגדולים נובע בעיקר ממצב כלכלי, עלויות גבוהות ואלטרנטיבה של מגה-סקוטרים

בארץ הפלאות NIPPONIA Ezio 125cc

בקר באתר
חברת ניפוניה מגיעה במקור מיפן כאשר כיום קטנועיה מיוצרים בסין והמרכז הלוגיסטי ביוון. באופן רשמי הקטנועים נמצאים בישראל כבר כחצי שנה ומאז שהוצגו הספקנו להתרשם מאוד לטובה מהארטה 125 סמ"ק, הארטה כשמו כן הוא "אומנות", ממשיך את קו עיצובו לאחיו הקטן, האציו 125 כאשר הוא חוסך ממנו בפריטים ו-1650 ₪ במחיר הסופי.

Can-Am 2012 מלכי השטח

בקר באתר
Can-Am מציגה את דגמי 2012 וממשיכה לשבור שיאי עצמה, נוחות וטכנולוגיה, עם שלדה חדשה והמנוע החזק ביותר בעולם הטרקטורונים!
שיאי הספק וטכנולוגיה נשברים חדשות לבקרים בעולם הרכב, אך כאשר יורדים לשטח, נדמה כי שבירת שיאים היא נחלתו של יצרן אחד בלבד – Can-Am, ענק הטרקטורונים מקנדה. כבר יותר מעשור שיצרן חדשני זה מוביל את עולם הטרקטורונים לעבר פסגות חדשות של נוחות, הנאה, ביצועים וריגושים.
החדשות החמות לשנת המודל 2012 הן מנוע חדש בנפח ליטר, אשר מציג את ההספק הגבוה ביותר בעולם הטרקטורונים ורושם על הדינמומטר 82 כוחות סוס – 17% יותר הספק מכל טרקטורון אחר. העצמה הזו נשלטת היטב בזכות מערכת הזרקת דלק אלקטרונית, המאפשרת לרוכב לווסת היטב את כמות הדלק המוזרקת למנוע ומאפשרת למנוע לפעול היטב בכל גובה וטמפרטורה.

ינואר 2012

BMW מדגימים ABS

בקר באתר
בתחילת חודש דצמבר, נקראנו להצגת יכולותיה של מערכת ה-ABS המותקנת באופנועי BMW. לצורך ההצגה נקרא "קורט דה-מסינייר", מדריך טכני מטעם BMW אירופה, להסביר וללמד, איך ה-ABS באמת עובד ולשבור מיתוס: טווח הבלימה עם ABS אינו ארוך יותר מאשר נעילת גלגלים בקו ישר ללא ABS, למעשה הוא קצר יותר. אחרי שאמרנו זאת, קורט מציג מספר תצורות בלימה על שני אופנועי BMW, F800GS ו-R1200GS. פעם ברטוב, פעם ביבש, אחורי בלבד, משולב או מנותק. נציין שרוכב מיומן בתנאים יבשים יצליח להפיק תוצאה טובה יותר בקו ישר במעט לעומת מערכת ה-ABS, אך בכל יתר התנאים התוצאה הפוכה ויכולה להגיע עד לכדי פי שניים ממרחק הבלימה ללא מאשר עם ABS.

ארבעים שנות מדבר הגיעו לקיצן, מרוצים חוקיים בישראל כבר כאן!

בקר באתר
בין ה-15 ל-17 לדצמבר במהלך סופ"ש שלם, התקיימו שישה אירועי ספורט מוטורי מלאים בישראל. שמעתם נכון, שישה! ארבעה מהם היו מרוצים של ממש שכללו סופרמוטו וקארטינג במתחם אילת, אופנועי אנדורו ביער בית קשת ואופנועי טריאל ביער מגידו. שני מופעי ראווה נוספו לקהל באילת, אחד של פורמולה רנו, שאומנם ניסו ליצור מרוץ אך יותר מכל יצרו הצהרת נכונות לעתיד, ומופע דריפטים של מכוניות BMW גם כן באילת.

הבשורה האוסטרית KTM EXC350-F

בקר באתר
משנת 2000 ועד 2011 יוצר ה-EXC400 של KTM כאופנוע אולאראונדר עם מנוע נעים ולא מאיים למרות כוחו שבמותניו. ה-400 האוסטרי נחשב תמיד לאופנוע המתאים לשימוש כל המשימות בציון של כמעט טוב עד טוב מאוד כאשר הוא עושה את הכל ממש בסדר ומאפשר לכל רמת רוכב להיות "אחלה" בין חבריו, אבל אף פעם לא מצוין. בטווח הזה של מנועי ה-300 עד 400 סמ"ק, למעשה בטווח מנועי קטגורית E2 שלא נמתחו עד לקצה הברוטאליות של דגמי ה-450 סמ"ק, כמעט לכל יצרן יש נציג. טווח המנועים מספק כוח שלא מאיים, אבל כוח עדיף לחלוטין על פני הקטגוריה הקטנה שנעצרת ב-250 סמ"ק ארב"פ כמו ה-400 שתואר, אך בין דגמי 2012 לא מצאנו אותו, מה שכן מצאנו זה את ה-EXC350-F במקומו. האם ה-350 נועד להחליפו?

AJP PR5

בקר באתר
עוד בחודש שעבר ה.מ.מוטו ישראל הודיעו על כך שאופנועי AJP מגיעים ארצה. כעת נמצא כבר ליין AJP בבן-שמן פינת נוח מוזס ת"א. כאן תראו לדוגמה את ה-PR5 בגרסת ה-FACTORY היוקרתית והחזקה יותר.

דצמבר 2011

GAS GAS EC250F

בקר באתר
שוק אופנועי האנדורו בישראל הוא כמו גוב אריות עמוס בזכרים חזקים ורעבים המתחרים על מעט מאוד נקבות. המותגים האירופאים הטובים ביותר נמצאים כאן כמעט עם כל המבחר שיש להם להציע, אבל קהל הרוכבים מצומצם והכלים מאוד יקרים. וכמו בגוב האריות, היבואנים לא ממצמצים לרגע ושורדים רק אלו שדואגים להיות בעמדת הזינוק ולהיות אטרקטיביים כל הזמן.

בין ערים ובין קריות, טסה הדבורה הטיוואנית

בקר באתר
השנה חזר ארצה מותג TGB והספקנו עד כה לתת לכם סקירה על צמד דגמים. הראשון היה הבולט 125, ספורטיבי צנוע, והשני קטנוע המנהלים X-Motion בעל מנוע 125 סמ"ק. הנה דצמבר הגיע ובשביל לחתום את השנה בחנו עבורכם את ה-X-Motion שוב, הפעם בגרסת 250 סמ"ק.

נובמבר 2011

מקום בלב SUZUKI Intruder C800

בקר באתר
גילוי נאות: כתבה זו נכתבה ממקום בלב ולא ממקום בשכל. אי שם בתחילת שנות ה-90 נחשפתי לאינטרודר הראשון של סוזוקי. מראה צ'ופר, מנוע V2 וגל הינע שדאג להשאיר את הזנב חף מכתמי שמן. ב-1997 סוזוקי הציגה את המרודר VZ800. האופנוע בוסס על מנועו של האינטרודר, אך קיבל שרשרת במקום גל הינע ועיצובו דמה יותר לקרוזר שרירי מאשר לאופנוע צ'ופר.

אוקטובר 2011

התפוז המכאני NIPPONIA Arte 125cc

בקר באתר
כבר מספר חודשים שאני רואה את הניפוניה בכבישי ישראל, כמו הארנב מעליסה בארץ הפלאות. בכל פעם שראיתי אותו, הוא חמק ממני ללא זהות בין המכוניות ובזריזות. אבל אז הגיעה ההכרזה הרשמית. רייכמן, סוכן טויוטה מבני ברק החל ביבוא מותג קטנועים חדש לישראל, ניפוניה שמו של הקטנוע מארץ הפלאות. את כותרת המבחן פלט בספונטניות מכונאי בדוקאטי שראה את הקטנוע.

קורסי הרכיבה של דוגר"י ופרוריידינג

בקר באתר
כשייסד טל שביט ז"ל, מורנו ורבנו האופנוענים את אתרו דוגר"י יחד עם ניסים ברדה עלה רעיון של יצירת קורס רכיבה, המקה לרוכבים את הבטיחות בדרכים. אתר דוגר"י המשיך בפועלו לאחר מותו על מנת להמשיך את זכרו ומטרתו היא אך ורק למען בטיחות הרוכבים. הצוות הוותיק הכולל את ניסים ברדה וסטפן אבנדיצ'י חברו לביה"ס לרכיבה פרוריידינג-כפיר לוין ומדריכיו ומערך הקורס נבנה והורחב מא' ועד ת'.

24 שעות, 7 ימים Honda CBR600F

בקר באתר
לפני 24 שנים הונדה הציגה את מה שלימים יהיה אחד, אם לא ה-Best Seller בין אופנועי הספורט בעולם. ה-CBR600F שהתגלה כאופנוע שימושי לכל ימות ושעות השבוע, ממש 24/7 שכזה. לאחר מחסור של ארבע שנים בדגם, ההונדה הורנט מבית התלבש חגיגית, וקיבל את שם התואר "CBR600F". חזרתי לסדום-ערד ולרחובות ת"א מוכת המחאות.

ספטמבר 2011

מדווחים מהשטח: רכיבה לילית עם BMW

בקר באתר
סמל ה-BMW כידוע יותר, או כידוע פחות, מסמל פרופלור של אווירון ברקע השמיים הכחולים לציין את רקע החברה כיצרנית מטוסים לפני שהייתה יצרנית רכב. אם כן, בליל שבת אחד, שהתרחש ב-12 לאוגוסט, הפרופלור ניצב בגאון על רקע הלילה באור הירח. חברת קמור הוציאה טיול שבילים לילי ללקוחותיה עם סדרת ה-GS של BMW בניצוחו של ירון גולדשטיין, מנהל המותגים BMW והוסקוורנה.

מבחן דרך: Duke & Duke

בקר באתר
הדיוק 125 של KTM עורר סנסציות רבות ברשת, שילוב בעל המניות באג'אג' ההודית ליצור אופנוע זול עם ההנדסה האוסטרית הביאו אופנוע Entry level מעניין מאוד לשוק האופנועים העולמי. בנוסף הדיוק 690 שכה אהבנו בעבר קיבל את האות R, יצאנו עם שניהם לכבישי ישראל כדי לבדוק מה זה עושה ללב.

מבחן דרך: Piaggio Yourban 125cc

בקר באתר
אם בטיחות, אז עד הסוף Piaggio Yourban 125cc
בשנת 2006 פיאג'ו הציגה את הפטנט "MP3", קטנוע שקיבל גלגל שלישי בחזית ושמר על הדינאמיות של הדו-גלגלי. כעת לכבוד 2011 פיאג'ו מציגים גלגול נוסף של אותו הפטנט, ה- Yourban MP3. פחות משקל, יותר עיצוב והמון בטיחות, זאת כדי לפנות לפלח שוק רחב יותר וגם לעודד נשים לעלות על הכלי הקל והדינאמי יותר.

מדווחים מהשטח: חדש בישראל, אוקסובייק

בקר באתר
חברת שירומיקה, יבואן טרקטורוני דינלי הממוקם במושב נורדיה שבשרון החל כעת ביבוא מותג חדש של רכבי שטח על מנת לסגור את פינת רכבי הסייד-בי-סייד התופסים תאוצה בישראל למרכולתו. אוקסובייק הינה חברה צרפתית-סינית המייצרת מגוון רכבי באגי כולל רכבי עבודה. בשלב זה מיובאים שני דגמי באגי. האחד מצויד במנוע 500 סמ"ק מתוצרת CF-MOTO והשני דומה מאוד ומצויד במנוע 700 סמ"ק מתוצרת דינלי. בשלב זה פגשנו בדגם ה-500 סמ"ק בלבד.

אוגוסט 2011

מדווחים מהשטח: Kawasaki ULTRA 300LX

בקר באתר
Unleash HELL - Kawasaki ULTRA 300LX
לכבוד 2011 הציגה קאוואסקי את דור ההמשך לדגמי ה-ULTRA המצוידים במגדשי על שהחלו את דרכם ב-2007 עם ה-ULTRA 250X הראשון. שנתיים לאחר הצגתו ההספק גדל ל-260 כ"ס וכעת ראו זה פלא, 300 כ"ס ממנוע 1500 סמ"ק חזק וליניארי מאוד. נקראנו להשקת מים לעיתונאים בכנרת על מנת לחוות את הכלי.

סקירת הדגמים אפריליה

בקר באתר
אפריליה מותחת את הגבולות
מהיצרן האיטלקי והרדיקאלי שבבעלות חברת האם פיאג'ו זכינו לטעום וליהנות בכבישי ושטחי ישראל כבר מאז 2009. היצרן האיטלקי עושה שימוש בטכנולוגיות חדישות פרי פיתוחו ומציג פטנטים חדשים תוך כדי מתיחת הגבולות והרמת הרף לכל קטגוריה בה הוא דורך. להל"ן סקירה קצרה על הדגמים השוכנים בבטן האוניה שבדרכה אלינו:

מבחן דרך: HONDA CBR250R

בקר באתר
"אין מחיר לחופש!" אך מדוע לשלם יותר? HONDA CBR250R
להתחיל מהמחיר זה הכי הפוך על הפוך שאפשר לבקש. אבל אם אנו טוענים שאופנוע מסמל את החופש. ולחופש כידוע אין מחיר. באו הונדה ותמחרו לנו את תחושת החופש של אופנוע-אופנוע, תמורת 37,900 שקלים בלבד! יצאנו לבדוק.
קטגוריית הרבע ליטר פונה אל ליבו של הרוכב הצעיר עם אופנועים מוגבלי דרגת רישיון A1 עד 33 כ"ס בלבד, להם ימצא מבחר די צנוע. רוכבים אלו יחפשו מעבר לכלי הרכב היעיל גם אופנוע, עם הסקס-אפיל ויתר מאפייני האופנוע המעניינים כמובן יותר מקטנוע. אלה ימצאו שאין הרבה מבחר לאופנוע "ספורט" בקטגוריה שלהם.

יולי 2011

מבחן דרך: פיאג'ו בוורלי היולס 90210 125/300CC

בקר באתר
Piaggio Beverly 125/300cc
לפני כשנה החל שיווקו של הבוורלי החדש באירופה, כעת הוא גם כאן. מה שונה? יש לו עיצוב מוקפד וחישוקי רולס-רויס, הייתי יכול לתת כותרת אחרת?

מועדון הלקוחות של HMmoto מטייל

בקר באתר
במהלך החודש שחלף, נפגשו שישה עשר לקוחות HMmoto בארגון וסבסוד היבואן כפעילות "אפטר-סייל" לטיול באזור המרכז כאשר שניים עשר מהם רכובים על אופנועי HMmoto ועוד ארבעה הגיעו עם האופנועים הפרטיים שלהם, על מנת לרכוב ולהתרשם מה"הונדות" מבחן במהלך הרכיבה. הטיול אורגן במטרה להקנות לרוכבים סביבת רכיבה עם זהות המותג וגאוות יחידה. זאת ועוד, ניב מנהל המותג הגיע כאשר הוא רכוב על ה-CRE-F250R מהדגם החדש והמוזרק בדגש על קידום המכירה והיה צורך ברוכב נוסף שיגיע על גבו של ה-CRE-F300X לאותה המטרה. לצורך כך גויסתי על מנת לרכוב על האופנוע, כדי שהמעוניינים יזכו להתרשם ממנו. כזה אני, מתחשב אמתי בצרכי היבואן.

קשת, או כשל בטיחות לטרקטורון?

בקר באתר
דאגה לשלומך, ביטחונך, ובטיחותך, מבורכת, רצויה, ואף נדרשת במקרים מסוימים. הדאגה הופכת למטרד כאשר היא נעשית בצורה עיוורת. אז, היא הופכת לדאגת יתר חונקת ול"חיבוק דב". רוכבי הטרקטורונים קיבלו "חיבוק" יתר על המידה בתקנות שנקבעו ע"י משרד התחבורה המחייבות התקנת קשת בטיחות לטרקטורונים. בטענה של "בטיחות" מאולצים הרוכבים לקבל "גזרה" שבמקרים מסוימים עלולה להיות אסון ומסכנת חיים. חוק קשת הבטיחות לטרקטורונים מסוכן ומונע מענף הטרקטורונים להתפתח.

יוני 2011

השקה מקומית: הונדה CBR250R

בקר באתר
במהלך חודש מאי (4/5/2011) השיקה חברת מאיר, הונדה אופנועים את ה-CBR250R החדש של היצרן באירוע חגיגי הפתוח לקהל הרחב בסניף הונדה שברחוב שוקן ת"א. מחירו של ה-CBR החדש הינו 37,900 ₪ וישנה אופציה למערכת ABS בתוספת תשלום. האופנוע החדש הגיע בכדי להיכנס אל קטגוריית הביניים בדמות אופנוע ספורטיבי המתחרה בהצלחה הגדולה של הנינג'ה 250.

מבחן דרך: TGB X-Motion 125

בקר באתר
כלי רכב" TGB X-Motion 125
לפני חודשיים, סקרנו עבורכם את הקטנוע הראשון של TGB, ה-'Bullet' הקטן והספורטיבי לרוכב הצעיר. החודש, נעלה מדרגה הלאה אל קטנוע המנהלים של TGB בנפח המנוע הקטן המתאים לקטגורית הרישיון הנמוכה ביותר A2.

מבחן דרך: הוסקוורנה TE310

בקר באתר
Husqvarna TE310 - do it yourself
לפני כשנתיים, בגיליון (287) ספטמבר 2009 בחנו ואהבנו את ה-TE310 הקודם. אופנוע שלמעשה עושה שילוב בין הקטגוריה הקטנה E1 לבין הקטגוריה הבינונית E2. אופנועי ה-250 סמ"ק ארבע פעימות הינם לרוב האופנועים המועדפים והנפוצים יותר בין הרוכבים. מה הרעיון ביצירת אופנוע ביניים לקטגוריית הביניים? התשובה בכתבה שלפניכם.

מדווחים מהשטח: קורס ללקוחות אנפילד

בקר באתר
א-אנ-אנפי-אנפילד מאומן
במהלך חודש מאי, שישה מלקוחות אנפילד, יצאו לקורס "אופנוען מאומן א" מרוכז עבור שכמותם בסבסוד ובעידוד היבואן. יצאנו להתנסות ולספר.

מאי 2011

סיקור אינדורו קרוס סבב ראשון

בקר באתר
ליגת האנדורו קרוס יצאה לדרך
ליגת מרוצי אופנועים כחול לבן, חדשה, צעירה ותוססת, החלה את פעילותה בארץ בחודש האחרון.
ליגת האנדורו קרוס, המשלבת יכולות רכיבה טכניות במעבר מכשולים מלאכותיים וקפיצות מוטוקרוס, מספקת לצופים אקשן משובח בתוך מסלול תחום ונוח לצפייה על כל המתרחש.

סקירת דגמי 2011 Sea-Doo

בקר באתר
נחשול של בטיחות Sea-Doo 2011
סקירת דגמי 2011 של אופנועי הים וסירות הספורט מבית Sea-Doo מלמדת כי אין כנראה גבול לדרכים בהן אפשר לנצל טכנולוגיה מתקדמת לשרות האדם
מאת: רני פלג

מבחן דרך: Kawasaki W800

בקר באתר
עם רגשות מעורבים :-) :-| :-(
נדיר שאני מחזיר אופנוע לאולם התצוגה ואין לי דעה מגובשת עליו. לפעמים זה קורה כבר ברמזור הראשון ולפעמים אני צריך יומיים של רכיבה וכניסה לדמות הרוכב אליו תוכנן האופנוע כדי להחליט מה אני מרגיש כלפי המכונה הדו גלגלית. הפעם שיניתי את דעתי כל כך הרבה פעמים מקצה לקצה שגם ברגעים אלו ממש אני לא יודע מה אני רוצה מה- W800, אופנוע הרטרו המקסים של קאוואסקי.

מבחן דרך: Peugeot GEO 300 RS

בקר באתר
כי זה Rק Sפורט Peugeot GEO 300 RS
קטנועי הגלגלים הגדולים הם הנישה המקובלת באירופה שמתקשה לתפוס תאוצה אצלנו. הם ספורטיביים בהתנהגות, ואם המנוע מסוגל לספק את מה שמציעה השלדה, כולם מאושרים. העובדה היא שסגמנט זה עדיין לא תפס את הנתח המגיע לו בעוגת המכירות. אך בהתמדה עיקשת, ההיצע עולה מעת לעת. מה היום בתפריט? Rק Sפורט!

אפריל 2011

מבחן דרך: HMmoto CRE125R/F250R

בקר באתר
שטחי האנדורו הישראליים הולכים ומצטופפים כמו פיטריות אחרי הגשם עם ריבוי ההיצע מהמותגים הטובים בעולם. חברת ה.מ.מוטו ישראל פתוחה לעסקים כבר מאמצע השנה הקודמת ואיכשהו עד כה לא הזדמן לנו לרכוב על אופנועים אלה לצורך מבחן דרכים מקצועי. בהתרעה של רגע נעתרו ה.מ.מוטו לבקשת משרד לוי יצחק למבחן דרך כפול של שני אופנועים, מהקרביים והמצוינים שתמצאו בהיצע הישראלי.

מבחן דרך: TGB BULLET 125

בקר באתר
"מהיר? ועצבני!"
עם חזרת המותג TGB לישראל, יצאנו לבדוק את הקטנוע הראשון שהופשר להדגמות, דגם הבולט (קליע) הפונה לקהל יעד צעיר במחיר מפתה. הקוסמטיקה העצבנית כבר כלולה במחיר. למי שחשוב לדעת, חברת TGB קיימת מאז 1978.

סקירת קורס רכיבה + טיול, נאות הכיכר

בקר באתר
פאביו פאסולה, שם שכבר מתגלגל היטב על לשון קהל רוכבי האנדורו הישראלי. עם כמות הרוכבים שהודרכו על ידו, היינו מהמרים שהוא קנה בישראל דירת נופש. גם תורנו הגיע לפגוש את כבודו, יצאנו לקורס "פאסולה - אנדורו" בתל חדיד.
טיול: לפעמים מגיע העת לתור את ארץ ישראל על האופנוע. המדבר היפה בעונה זו עם גבים מלאי מים מזמין לטיול. כחלק מפעילות המועדון של חברת ד.ל.ב מוטוספורט

מרץ 2011

מבחן דרך: KTM RC8R 2011

בקר באתר
קשה, מהיר וחד יותר?
למעשה לא. הוא אומנם מעט חזק יותר, אך מסכת השינויים נוצרה בכדי לגרום ל-RC8R להיות אופנוע כביש ידידותי יותר, בעל אספקת כוח חלקה יותר, מתלים מעט רכים יותר, חיסכון בדלק ואריכות חיי הצמיגים. אם כן, הגרזן האוסטרי לומד מעט נימוסי שולחן ומקבל תג מחיר סביר יותר.

מבחן דרך: Piaggio Typhoon 125

בקר באתר
גלגול הנשמות Piaggio Typhoon 125
כאשר מוכרים מעל חצי מיליון קטנועים מאותו הדגם לשוק המערבי, כנראה שעושים משהו נכון. הטייפון הפך לסוג של ספינת דגל (או אולי- סירה?) עבור היצרן האיטלקי פיאג'ו, מכיוון שסיפק את אותו הצורך הצעיר, של קטנוע עירוני בסיסי אומנם, אך מגניב למראה לכל הדעות. עם הכיתוב tech-for-fun, לא יכולנו מעולם לטעות. קטנוע זה נולד במהותו, קודם כל לכיף ואח"כ לצורך.

סיקור האנדורו - קרוס

בקר באתר
טבילת אש ראשונה
במדינות נאורות בעולם, תחרויות האנדורו קרוס הם מופע לכל עניין ודבר. הם מתקיימים באולמות סגורים, והמסלולים המיוחדים נבנים במיוחד לצורך התחרות. הכניסה לתחרויות אלו הינה בתשלום, וקהל הצופים הוא חלק אינטגראלי מהמופע. דרך ארוכה עוד לפנינו העוברת תחת גלגלי הבירוקרטיה האיטיים, עד שנזכה ליום הזה שבו נוכל לחזות במופע כזה חוקי במדינתנו. אך ללא ספק אבן הפינה הראשונה, או יותר נכון
לומר לנוכח הצלחתו של המרוץ היום, עמודי היסוד ליום זה, הונחו השבת בשטחי המושב של בית נחמיה אשר במרכז הארץ.
מאת: עופר מיארה - אתר פאנצ'ר

סקירת ציוד שטח: מיגון ולבוש לרוכב השטח

בקר באתר
למי שמטייל, למי שנותן בגז וגם למתחרים בתחרויות האנדורו.
לא משנה על איזה כלי דו גלגלי אתם רוכבים - שתיים או ארבע פעימות, אנדורו, מוטוקרוס או דו-שימושי, מיגון לגוף שומר מפגיעות קשות, קסדה ומגן צוואר שומרים מפגיעות קטלניות.

פברואר 2011

אז קראו לו "ציוץ" Peugeot Tweet 125

בקר באתר
ארבע שנים חלפו, בהן המותג הצרפתי נעדר מנוף הדו-גלגלי בישראל. אז הנה, ד.ל.ב מוטוספורט מחדשת את היבוא עם ליין קטנועים חדשים מבית פיג'ו והראשון לצייץ למבחן דרכים הוא ה-Tweet 125 סמ"ק. ברוך הבא.

דיווח מהשטח: זהו, מספיק עם הטיזרים. כעת זה סופי!

בקר באתר
מאז שג'וליאן דופון ביקר בישראל באפריל אשתקד, התעורר משהו בין ציבור הרוכבים הישראלי, הרצון הרב לספורט דו-גלגלי, מהסוג הנ"ל. אז בוא נברך את הרך הנולד במדינה היהודית בשמו: ברוך הבא, אופנוע הטריאל של HM, Future 300! אופנוע הטריאל הראשון החוקי בישראל.

חדשות הפותוח של קאן-אם

בקר באתר
הצצה לעבר דגמי 2011 של ענקית הטרקטורונים קאן-אם מלמדת על הקשיים הכרוכים בהובלת השוק, ועל הסוגים השונים של פעילויות פנאי והנאה שאפשר להפיק מהם מהירות ובוץ. אלה היעדים שעמדו מול אנשי הפיתוח של קאן-אם, כאשר ניגשו להציג את החדשות שלהם לשנת 2011.

מדווחים מהשטח: הארלי בקניון

בקר באתר
במהלך החודש שחלף, בין התאריכים 14 ועד 24 לינואר, נערכה תערוכת אופנועי הארלי ואומנות הקשורה בנושא. פתוחה לכל מבקרי הקניון. בתערוכה הציגו שלושה אמנים ישראליים את יצירותיהם, לצידי אופנועי ההארלי החדשים שחנו שם.

ינואר 2011

מבחון דרך: Husqvarna TE125

בקר באתר
לגדול אצלנו, הבכורה ישראלית
לפני מספר חודשים הוצג אופנוע ה-125, ארבע פעימות של הוסקוורנה. ייעודו של האופנוע בכל העולם הינו לגיל הצעיר, רישיון A2. הוסקוורנה ייצרו את האופנוע כאשר הוא נראה לחלוטין "ביג-בייק" שכזה. כמו שאופנוע אנדורו אמיתי של היצרן נראה.

דיווח מהשטח - הכוכב העולה של מעופפי השרון

בקר באתר
זה שם המשחק. הכל התחיל ב-2005, עת רכש ניב צורי את הסוזוקי DRZ400S. אופנוע השטח הראשון שלו. ניב גילה עניין רב ברכיבת מסלולים והתמקצעות. ומתוך כך נולד הצורך לאופנוע שטח מקצועי. ב-2009, בדיוק לאחר שערכתי את כתבת אופנוע השטח המקצועי הראשונה שלי (בעזרתו של מתן ניר- KTM125EXC 2009) רכש ניב את האופנוע הנ"ל והחל ללטש את הפינות הסוררות ברכיבתו. כך גם עשו רוב חבריו לקבוצה.

מדווחים מהשטח: אופנועי דוקאטי מספונסרים ע"י מרצדס

בקר באתר
עם פתיחת עונת המוטו-GP ל-2011, הלוגו AMG של סדנת השיפורים הרשמית של מרצדס יופיע על גבי צביעת אופנועי המרוצים של דוקאטי ועל חליפות הרוכבים. מאז שהוכרז באופן רשמי על השותפות ב-18/11/10 בלוס אנג'לס, הספונסרים של דוקאטי מבית AMG הרימו פרופיל.

מבחן הדרך: סקטק Gladiator 500i

בקר באתר
במהלך חודש נובמבר, כששמעתי לראשונה מחברת סמל"ת, יבואנית המכוניות פיאט, אלפא ולנצ'יה את שמו של הטרקטורון החדש "סקטק" (Cectek), מיד עלה לי הרעיון שהשם לחלוטין יכול היה לייצג חברת סטארט-אפ היי-טקיסטית ישראלית צעירה המנסה את דרכה עד האקזיט המיוחל. את הטרקטורון ייצגו בישראל באמצעות חברת הבת מוטוטרק. ובכן, כיוון שזו נגיעת השטח הראשונה של סמל"ת בתחום הטרקטורונים, אפשר בהחלט לטעון שזהו סטארט-אפ. יצאתי לחוות מעט את הדגם החדש באזור הדרום...

דצמבר 2010

קשר עין, שימוש אקטיבי בתאורת הדו-גלגלי - גלעד בן זקן מדווח מהשטח

בקר באתר
בגיליון (299) כתבתי את "אורחים בעולם שלהם" בהשראת ההרצאה של גידי פרדר. למי שלא קרא, בסיכום קצר אומר התור שהכביש שייך לאלו שרבים בו, בעלי המכוניות ולא לנו הרוכבים על כלי רכב קטנים ודו-גלגליים. ולכן עלינו להיות זהירים, שכן (לא מתוך כוונת זדון) בעלי הרכב אינם נוהגים לחפשנו על הכביש. ואם הבנו את הסוגיה, ניתן להסיק מסקנה נוספת, מסקנה תורמת.

מדווחים מהשטח - עונת הטריאל נפתחה רשמית!

בקר באתר
מספרים שכעשרה אופנועי טריאל מסתובבים בין רגלינו באדמות הקודש של ישראל. אך מספר זה בקרוב הולך לעלות באופן ניכר בעונה הקרובה. שכן שני יבואנים החלו ביבוא חוקי של כלים אלו לישראל. מדובר בחברת מוטוטרק, חברת-בת של סמל"ט יבואנית פיאט, אלפא ולנצ'יה אשר מתחילה את ייצוג גאס-גאס בישראל באופן רשמי. נוסף על כן, מחברת ה.מ.מוטו ישראל המביאה אלינו באופן חוקי את דגמי המוטוקרוס של הונדה, מגיע גם כן דגם הטריאל של החברה.

ג'ילרה - רוכבים מהלב

בקר באתר
מועדון הלקוחות של פיאג'ו העובד בשיתוף פעולה צמוד עם בית הספר לרכיבה מתקדמת בישראל- "אופנוען מאומן", קיים קורס הקשור לקהל לקוחותיו שאליו הוזמנו. הקורס שבו נכחנו הינו קורס בסיסי לרוכשי קטנועי המותג ג'ילרה שבחזקת עופר אבניר.

מבחן דרך: HONDA VT750S

בקר באתר
"אופנוע קלאסי" HONDA VT750S
פירוש המילה "קלאסי" הוא נצחי. בין אם זה מוצר, או בין אם זה אומנות גשמית או רוחנית, זה לא צריך להשתנות בכדי להיות טוב יותר. ההיפך הוא הנכון. ככל שהמוצר יישאר נאמן למקורו התקין והאהוב, זה שהכתיב את הדרך, כך פירוש המילה קלאסי תעצים בו את ערכה.

נובמבר 2010

פתיחת עונת האנדורו 2010-2011 מנקודת מבטו של רוכב פרטי

בקר באתר
עידו וייס, רוכב פרטי הרוכב להנאתו החליט לנסות ולטעום מהי תחרות אנדורו בישראל.
נתחיל בכמה מילים קצרות על הדרכת "דימוי המרוץ" שבה השתתפתי בספטמבר האחרון, הפקתה של עמותת האנדורו אשר נתנה לרוכבים לא מנוסים בתחרויות הזדמנות לדמות באופן מלא מרוץ מתחילתו ועד סופו. אין שום ספק שלולא הדרכה זו, הייתי מגיע למרוץ הראשון בעונה לא מוכן וכנראה מוצא את עצמי מטייל ביער בית קשת מחפש איזה "סימון אדום הוא אמר?!"

נזימה רוכבים למען הקהילה - קו לחיים

בקר באתר
פרוייקט הדגל של אתר נזימה ממשיך להעלות חיוכים מאוזן לאוזן. חברי עמותת "קו לחיים" נהנו מיום אתגרי גדוש פעילות ביער בן שמן. הדרכות טבע, טיול ריינג'רים, ארוחה על האש ולקינוח מסיבת קריוקי. תורמים לקהילה בהנאה גדולה.

ביער האדום - Husqvarna

בקר באתר
גלעד בן זקן מדווח מהשטח
במידה ושמתם לב, בזמן האחרון התחלתי לעקוב אחרי פעילויות המועדונים הנרחבת של המותגים השונים. בהחלט מצאתי בכך ערך חשוב עבור מותגים המשמשים נטו הנאה ולא צורך קיומי. בהוסקוורנה השנה לא ישנו על המשמר ולצורך כך גויס לצוות אייל כהן. רוכב שטח ותיק ובעל ניסיון בהקמת אירועים, במטרה שהמותג יבלה בשטח יחד עם לקוחותיו ובכך יעצים את ערכו.

מארחים את סמואלי הארו

בקר באתר
ד.ל.ב מוטוספורט מארחים את סמואלי הארו
סמואלי הארו, חמש פעמים אלוף האנדורו, ועוד כמה תארים מכובדים ובינלאומיים. סמואלי הגיע מטעם החברה על מנת לפגוש את הלקוחות בשלושה אופנים שונים.

מבחן דרך: Aprilia RX125

בקר באתר
כמו פעם, רק טוב יותר Aprilia RX125
גיל 16 איזו שמחה- רישיון הנהיגה הראשון. ובמקרה זה גם לדו-גלגלי. מחברת אפריליה נחת השנה ה-RX125, זוהי למעשה עליה מחודשת של הדגם שהיה כאן בשנות ה-90. אז עם מנוע 50 סמ"ק המתאים לרישיון גיל ה-16. וכיום שוב עם מנוע 125 סמ"ק ועדיין דו"פ לשמחתנו המתאים לרישיון A2 של אותו הגיל. אך הפעם, מה נשתנה?

אוקטובר 2010

מבחן דרך: הונדה VFR1200F

בקר באתר
רבות סופר על ההונדה VFR1200 לפני שהגיע לארץ. המתח נבנה בהדרגה כנהוג בימינו לכל אופנוע חשוב. מידע על גרסת הגיר הרובוטי נחשף, עם מנוע V4 בעל אורוות 173 סוסים, 13 קג"מ וכהנה פרטי מידע האמורים לגרום לנו להסתקרן ולחכות לרכיבה על הספורט טורינג החדש. בדרך כלל זה גם עובד, רק שהפעם כבר בשלב תמונות יחסי הציבור צונן אצלי הרצון לכבוש מושבו של זה. איזהו האדם המעוניין להראות על גוש פלסטי מכוער כל כך? כך חשבתי לעצמי, אבל אז הגיע הטלפון שקרא לי לצאת על גבו לסוף שבוע ולהתרשם.

מועדון BRP מטייל

בקר באתר
לאחרונה, עלה בי החשק למצוא את הערך המוסף שמאחורי המוצר. הרי כשאדם קונה קרטון החלב, הוא מוזג חלב לנס-קפה שלו ובזה מסתכמת הפרה. כנ"ל לגבי רוב מוצרי הצריכה שלנו. אך אם ננסה להתייחס לצרכנות שבה אנו עוסקים במחירון זה, אנו נגלה שמספר לא קטן מן הכלים שנמכרים כאן נמכרים ככלי פנאי, ככלי הנאה נטו ולא ככלי רכב. לכן בכתבות מסוג אלה נפריד את הקטנועים וננסה להגיע אל כל מועדוני הלקוחות השונים: של אופנועי הים, הטרקטורונים והאופנועים. שכן ברוב המקרים, הם נקנו לצרכי שעות הפנאי ולא לצרכי מחיה.

מבחן דרך: Yamaha BW'S 125

בקר באתר
שאלה של מחיר Yamaha BW'S 125
כמה הייתם מוכנים לשלם בכדי לחזור לגיל 16? קטנוע גלגלי בלון ועיצוב חצוף זה כוס התה שלכם? ובכן, במטרו הופחת משמעותית מחירו של ה-BW'S החדש. אנו טוענים שהדבר מצדיק חזרה לגיל הנ"ל ובחינת חוות דעת נוספת.

מצדה 2010

בקר באתר
מצדה 2010 - זריחת השמש הראשונה
ב-2002 קמו מספר חברים מפורום האופנועים בתפוז והחליטו לעשות טיול מגניב לקראת השנה החדשה. הטיול הנבחר- צפייה בזריחת השנה החדשה למרגלות מצדה. באותו טיול מקורי היו פחות מעשרה רוכבים. לצערנו אחד המשתתפים אף קיפח את חייו באותה השנה. ובכל זאת, הפך הטיול להיות חוויה המוקדשת לזכר חברינו האופנוענים שאינם כבר עימנו.

ספטמבר 2010

מבחן דרך: KTM 690 Enduro

בקר באתר
לאו דווקא בשטח - KTM 690 Enduro
מתגעגעים לדו"שים של פעם? שלושה ימים על גבו של ה-KTM 690 Enduro החזירו אותנו עם מסקנה מעניינת מאוד! ולאו דווקא בתחום השטח.
אם במקרה אתם זוכרים את מבחן הדרך שבוצע כאן ל-DUKE 690 של KTM בידי סטפן (גיליון ינואר 2009), אז תיזכרו באהדתו של הכותב אל מנועו. גם הדיוק השתמש במנוע ה-LC4 החדש כפי שהוצג ב-2007. עיקר תכנונו היה איזון ועידון כך שיספק תפוקה טובה הן באופנועי הכביש והן באופנועי השטח שבהם יותקן. מערכת ההזרקה מדויקת וטובה מאוד וכפי שציין סטפן בעבר "הכלי הזה הוא בעל תגובות מדהימות וזה אומר שלכל פעולה קטנה יש אפקט גדול מאוד." תגובתה מהירה ומדויקת ביותר. אך כעת אנו רוכבים על הגרסה שכונתה בפי היצרן "אנדורו 690". בסיס זהה, מכלולים היקפיים שונים.

מבחן דרך: רויאל אנפילד

בקר באתר
"סתם בשביל הקיק" Royal Enfield bullet
שלדת אלומיניום, זוג גלי זיזים עיליים, גלגלים יצוקים ומבנה אווירודינמי סוחף. כן, שכחו מכל אלה, היום אנו מדברים על משהו אחר. ואם עודכם זוכרים את פעלולי "הנץ השחור", לבטח תבינו את האופנוע רק מלהביט בו. חברת רויאל אנפילד עגנה בישראל, ועם ליין אופנועי וינטג'(?) 2010 מחזירים את ישראל ב"פאף" אחד לתחילת דרכה. עת הוקמה מדינת ישראל.

ה"התחרעות" הראשונה שלי- ילד פרא

בקר באתר
החודש, בשיא החום של אוגוסט, ליגת האנדורו לשנת 2010/11 יצאה לדרך במרוץ פגרה שנערך בעמק ליד הכפר נעורה במועצה אזורית גלבוע, בשיתופה ובעידודה. עם הרמת דגל השח-מט, החלטתנו להביא לכם את סיפורו של מתחרה צעיר, שמו אלירן סלם (18).

חדשות רכב דו גלגלי

בקר באתר
בישראל נעים כ-2,500,000 מכוניות על הכבישים. מספר שנראה כמעט כדמיוני. כל כך הרבה אנשים בוחרים לשבת פקוקים, שאפו עליהם. אך אנו על גבי הדו-גלגלי שלנו מונים רק כ-104,000 כלים סה"כ. חשוב תמיד לציין: נהג הרכב אינו קם בבוקר עם מטרה להוריד רוכבים מהכביש, אין עלינו "בול-זיי" באמת. ההיגיון הפשוט הוא שנהג מכונית נזהר ממכוניות אחרות.

אוגוסט 2010

מסיבת סיום אנדורו 2010 / 2009

בקר באתר
במעמד של כבוד והצלחה.
מזה 12 שנים עמותת האנדורו מקיימת מרוצי אנדורו מחתרתיים בישראל. ללא כל עידוד ממשלתי, עמותה זו הביאה עצמה למקום בו היא רואה את עצמה מתחברת אל הרמה הבינלאומית, עם עמידה בתקני ה-FIM המלאים תוך שיפור המשמעת ושיטות העבודה. לצורך כך גויסה השנה לראשונה מערכת מדידת הזמנים היעילה של רז היימן העונה לשם "Tag Hauer".

השקה מקומית יוני רבן

בקר באתר
אנו לא נכנסים לבאמפים עם מרפקים נעולים.
זהו המשפט שבו פתח "תומר לויתן" מנכ"ל ה.מ.מוטו ישראל את השקת השטח כאשר הביע את רצונו העז להגשים לציבור הישראלי אופנועי שטח מתוצרת הונדה, חוקיים בישראל ולהצליח כאן. משפט המראה את כוונתו להיות קשוב לצרכי ציבור השטח הישראלי. בהשקה נכחו ארבעה דגמים מתוך ליין של עשרה, ביניהם דגם הדו-פעימתי 125 סמ"ק "אנדורו" ולצידו שני דגמי ה-250 סמ"ק מרובעי פעימות, אחד מדגם X (כולל מתנע) והשני מדגם R הקRבי ביותר. את החבילה חתם דגם ה-450X הכולל מתנע חשמלי.

מבחן דרך: Honda PCX

בקר באתר
בחזרה אל העתיד.
כותרת בומבסטית, אך בהתחשב בקטנוע, הצדק עימה. הונדה אימצה פריט טכנולוגי מאוד מעניין. מערכת "עצור-סע" הדואגת לחיסכון רב בדלק בזמן עמידה ברמזורים וכו'. בנוסף זרקה על החבילה עיצוב שהחזיר אותי אל הילדות, עת ראיתי סקירות מתערוכות רכב במגזין "טורבו" שהציגו איך יראו כלי הרכב בעתיד. ובכן הנה, 2010 כבר כאן וחזון העיצוב של "איך יראה העתיד" בעיני שנות ה-80 ירד מדף השרטוט אל פס הייצור.

טכנולוגיית STOP-START לדו-גלגלי

בקר באתר
כאמור, ה-PCX של הונדה הינו הדו-גלגלי הראשון העושה שימוש במערכת "עצור-סע" החדשה של הונדה. כאשר הפיתוח המקורי הגיע תחילה מהמכוניות, אלה עם ארבעת הגלגלים וללא חניות שטוב לנצל לקניות בסופר... אתם יודעים.

יולי 2010

השקה מקומית: אופנועי ים 2010

בקר באתר
סידו, השקת אופנועי ים 2010
במהלך סוף החודש הקודם, חברת ע.אבניר קיימה השקה לליין החדש. הליין המאופיין בעיקרו בהשתלטות המערכות החכמות "I Control" שהוצגה ב-2009 אל כמעט כל הדגמים.

מבחן דרך: Husqvarna TE250

בקר באתר
רציתי רק, לבדוק לך ת'מנוע Husqvarna TE250
לכבוד שנת הדגם 2010, בהוסקוורנה אימצו את המנוע החדש (משנה שעברה) של דגם המוטוקרוס בנפח רבע ליטר, הלא הוא ה-TC250. המנוע הנ"ל לטענת חברת האם BMW, הינו המנוע הקל ביותר בנפח זה, זאת כשמשקלו העצמי עומד על 22 ק"ג בלבד! ובכן, אני מנחש שטענתם נכונה. מפני שכזה מנוע קטנטן מרובע פעימות, עוד לא ראיתי. אז שירו איתי: "רציתי רק, לבדוק לך ת'מנוע. בדרך כלל, מתחיל יותר גבוה. זה די חבל, שלא נתת לנגוע" (מאת הדורבנים).

סקר שוק משומשים

בקר באתר
משומשים 125 סמ"ק 2007, "מה היה לנו?"
כאשר ניגשים לכלי משומש שכזה רצוי לבדוק לפני הכל קילומטראז', כאשר לקטנוע 125 סמ"ק, עבור כל שנה נהוג להציג כ-11,000 ק"מ, בעוד שהחל מ-200 סמ"ק ואילך מדובר ב-15,000 ק"מ לשנה. כך שקטנוע 125 בן 3 שנים אשר יציג 33,000 ק"מ, ייתן ממוצע הוגן. עקב החלפות הידיים הרבות הנהוגות בשוק הדו-גלגלי, נטען ששתי ידיים בשנה הנן מצב מקובל.

יוני 2010

מבחן דרך: PGO 500 Bug Racer

בקר באתר
"הסייח הספורטיבי"
היום הוא מסוג הימים האלה. הימים שבהם אני אומר לעצמי תודה שלא למדתי מחשבים/רפואה/עריכת דין (מחק את המיותר), מקצועות שיהפכו כל אם יהודיה לגאה. כי בימי העבודה של החברה ההם, לא זוכים לנהוג ביום חול במכונת נהיגה חד משמעית שכזו ועוד לקבל תמורתו שכר יומי.

מבחן דרך: Piaggio Beverly 125

בקר באתר
את הקטנוע הזה לקחתי למבחן מבלי לפתוח דפי נתונים קודמים: "בוא נרכב עליו בתול תחילה, נבין אותו ללא שום דעה מוקדמת." ובכן, לפעמים כשלא מחפשים נתונים יבשים, מגלים תמונה אחרת. האם הצרכן יסכים לשלם את הפרש מחירו מעל הממוצע בשוק?

דיווח מהשטח: מה יהיה?

בקר באתר
בנוסעי בכביש איילון צפון בואכה מחלף רעננה, הבחנתי לפתע בפסל ענק העשוי מכוניות-מכוניות, מרוסקות מתאונות ופירוק שנשלפו מאיזושהי פירוקיה. הפסל מעוצב כבקבוק בירה, מיותר לציין את אשר הוא מסמל ואת איזו נורה ראוי להדליק בין הנהגים. למרות שאין בעיית אלכוהול מהותית בקרב רוכבים על דו-גלגלי (בעיה זו בהחלט שייכת לבעלי המכוניות ולא לנו), הסמליות יחד עם התקופה הקשה שעברה עלינו הכריחה אותי לשבת ולכתוב לכם הרוכבים בקשה: בקשה לרכיבה זהירה ומודעת.

"הראל" ו"גפן ביטוחים" מציגות: ביטוח חובה מוזל לאופנועים

בקר באתר
חברת הביטוח השניה בגודלה בישראל נכנסת לשוק ביטוח החובה לאופנועים • פוליסת ביטוח חובה חדשה ביוזמת ושיווק "רמי ביטוחים" תציע את הכיסוי המלא הזול ביותר לרכב דו-גלגלי • פריצת דרך: ניתן לרכוש ביטוח באותם תעריפים גם לכלים בבעלות חברה • הביטוח מוצע לבעלי כלים מכל הסוגים

מאי 2010

HMmoto, מותג שטח וסופרמוטו חדש בישראל

בקר באתר
חברת HMmoto מביאה לנו מבחר אופנועי אנדורו, סופרמוטו ומוטוקרוס המצוידים במאותתים, פנס דרך וכלה בלוחית רישוי על גבי מחרשה. כלומר, מוטוקרוס חוקי. הנה חלום, שהתגשם.

מבחן דרך: X-MAX 250 YAMAHA

בקר באתר
ה-X-MAX החדש נכנס לסקאלה הגבוהה יותר של הקטנוע הממוצע. אומנם 250 סמ"ק, אך יקר יותר ב-25% בממוצע מעל מתחריו הטיוואנים השולטים בשוק. לכן ממוצע במונחים שלנו, הוא לא ממש. ל-2010 ה-X-MAX נכנס כאשר הוא מתוח פנים ומשודרג בנקודות מסוימות לעומת קודמו ששירת במשך שלוש שנים כמעט ללא שינוי מהותי.

אפריל 2010

סקירת SEA-DOO

בקר באתר
המהפכה נמשכת
דגמי אופנועי הים וסירות הספורט של SEA-DOO לשנת 2010
למהפכה של SEA-DOO יש שם: iControl והיא מציעה שלל מערכות מתוחכמות וחידושים מסעירים, אשר ישנו את עולם השייט לעד! לכבוד 2010 מציגה SEA-DOO את התרחבות המהפכה ואת חלחול ה-iControl לעבר דגמים נוספים, תוך הצעת מערכת השייט המתקדמת בעולם ביותר דגמים המתאימים ליותר אנשים.

מבחן דרך: BMW G450X

בקר באתר
עד לפני מספר שנים לא גדול, רעיון רכיבת אנדורו רצינית על אופנוע עם לוגו BMW מוטבע על צדי מיכל הדלק היה נראה מוזר, אולי אפילו מגוחך בעיני כמה. שכן רובנו בהחלט רגילים, בצדק, ש-BMW זה אופנוע גדול ו"מבוגר". כשיצרן ניגש לשולחן השרטוטים ומתחיל להכין אופנוע חדש מאפס, בקטגוריה שעד כה לא נגע בה ובוחר להתחרות בטובים ביותר, בעיקר בזכות אותו מותג שיוצמד למיכלו - לרוב ציבור הנוגעים בדבר זה יראה כקפיצה ממקפצה מאוד גבוהה.

מרץ 2010

מבחן דרך: דינלי DL-801 ודינלי DL-702

בקר באתר
בעקבות מבצעי דינלי האחרונים, יצאתי לבדוק ולהתרשם משני טרקטורונים בהיצע דינלי. הראשון מיועד לרוכב הספורטיבי המתחיל, שמו DL-801 והוא מצויד במנוע 300 סמ"ק. השני מיועד לאבא של אותו הרוכב, מבוגר, בעל עבירות משובחת ומשקל כבד. למעשה, את ה-DL-702 הייתי שולח ישירות לצה"ל, ללא רחמים.

מבחן דרך: קטנוע חשמלי

בקר באתר
חברת IFI מוכרת בנוף הישראלי מתחום הדו גלגלי כיבואן של דו"ג סיני זול וחשמלי יקר. החברה משווקת בארץ מותגים סיניים בעיקר אך במקביל שיווקה בישראל את קטנוע הוקטריקס החשמלי. קטנוע העל החשמלי שהצליח לכבוש את לב הבוחנים והלהיב את הדמיון של מי שזכה לרכיבת מבחן, אולם את כיסם של אלה מחיר הוקטריקס לא כבש. גם טווח התנועה הקצר, מנע מהרוכבים לרכוש ולהפוך את הקטנוע ללהיט.

מבחן דרך: הונדה FURY VT1300X

בקר באתר
"אדם ללא ארץ" HONDA FURY VT1300X
אם יצא לכם לראות את הסרט "No country for old men" אז ודאי תבינו את הקשר (תרגום הכותרת אינו ישיר). הסרט מתרחש במדבר שומם, שכל דמויותיו הזויות האחת יותר מהשנייה. שני מאפיינים עיקריים מהסרט עלו לי בזמן שרכבתי על ה-Fury שראה אור לכבוד 2010: האחד הוא המדבר האינסופי והבדידות שבו ועם זאת קסמו, השני הוא פרט מעניין מאוד שמעטים מהצופים מבחינים בו. לאורך כל הסרט, אין סאונד-טרק. לא מוזיקה ולא אפקט, כלום! שומעים רוח, אנשים מדברים, רעשי מנוע ומעט יריות. עם זאת מורגש שלא חסר צליל בסרט והצופה מרותק למושבו לכל אורכו. החלטתי להתרשם מהאופנוע הזה במקום שהכי טבעי לו בהשראה שהתחברה לי דווקא מהסרט הזה בעקבות המאפיין השני. דרום הארץ, במדבר. בואו, כנסו איתי לסרט.

פברואר 2010

מבחן דרך: הוסאברג FE390

בקר באתר
ביצים, 'כאלה' גדולות! HUSABERG FE390
נפגשתי עם ההוסאברג FE390 כדי לתהות על קנקנו. זו הפעם השנייה שאני זוכה לרכב עליו. אספתי את יוני רבן ויצאנו ליער בן שמן שעה אחרי שפסק הגשם באמצע דצמבר. אזור מסולע עם אדמה קשה, סינגלים וטיפוסי הרים ובקיצור- הכי שבדיה שיש בישראל.

מבחן דרך: aprilia dorsoduro 750

בקר באתר
"היפרמוטו", איזו חיה זו? aprilia dorsoduro 750
כי עם כמה שינסו לשווקו כסופרמוטו, אז הדורסודורו אינו ממש כזה. מה שכן, מדובר בהיפרמוטו מוטרף אדרנלין ואקסטרה שיקים שלא רואים בכל מקום, אז מה היה לנו כאן?

ינואר 2010

מבחן דרך: Kymco Downtown 300

בקר באתר
ממרכז העיר, עד סוף העולם שמאלה Kymco Downtown 300
קטגורית קטנועי ה-300 הינה חדשה בארצנו ואליה עד כה נכנסו מספר מתחרים משלושה יבואנים. ה-Downtown הינו ה-300 הראשון בנפח אמיתי של 299 סמ"ק ומנוע חדש לגמרי, מוזרק, בעל כמעט 33 כ"ס, בעוד שהיתר משתמשים במנועי 250 סמ"ק שעברו הגדלת נפח (צילינדר/בוכנה) ל-278 סמ"ק

מבחן דרך: ADLY interceptor 300

בקר באתר
שובה של ה"מפלצת"! ADLY interceptor 300
אדלי, חברה טיוואנית, קנו את תוכניות הדגם של אותו הונדה EX300 והורידו אותו בחזרה אל פס הייצור. ואם הוא נראה שונה בחזותו, זו רק מתיחת הפנים הטיוואנית. כי בתוך ליבו, מדובר באותו הטרקטורון אחד לאחד

דצמבר 2009

תערוכת האופנועים השנתית- מילאנו 2009

בקר באתר
בצל המיתון העולמי, שרר חשש גדול באשר להתקיימות תערוכת מילאנו השנה. יצרנים רבים שנקלעו לצרות חששו להשקיע את כספם בתערוכה. ביניהם בלטו שני ה"טייקונים" מיפן, הונדה וימאהה. שתי חברות ענק אלה החליטו לוותר השנה על הופעתן, מה שנתן אור זרקורים דווקא ליצרניות הצנועות יותר ומעליהן כיכבו קאוואסקי וסוזוקי. להלן סקירה קצרה: מילאנו, נובמבר 2009.

מבחן מסלול: Husqvarna SMR450

בקר באתר
במהלך החודש שעבר בילה במחיצתי ימאהה R1 החדש. אז בפסקת הפתיחה כבר טרחתי לציין: "את חלומות ילדותי לרכב על אופנועי סופר ספורט כבר הגשמתי, למעשה עברתי..." ובכן, הסיבה היא מאוד פשוטה. מצאתי שעם אופנוע ספורט בישראל פשוט לא ניתן לעשות ספורט אמיתי. אז רציתי לטעום רכיבה ספורטיבית אמיתית על סופרמוטו, ה-SMR450 של הוסקוורנה דגדג לי באצבעות. היעד נקבע למגרש המשחקים הטבעי לאופנוע מסוג זה, מסלול נחשונים. יום שכולו תענוג!

מבחן דרך: KTM 400 EXC 2010

בקר באתר
סדרת ה-400 רייסינג של KTM החלה דרכה בשנת 2000 ועד 2007 המשיכה כמעט ללא שינויים. ב-2008 KTM עברה לסדרת המנועים החדשה XC4 והפסיקה את יצורו של דגם ה-400, אך כבר ב-2009 היצור חזר (כנראה לנוכח הביקוש לדגם) ומעתה הדגם נקרא EXC-R. יתכן והאות R נמצאת שם לכבוד הסמנטיקה ל-"Rייסינג". דגם ה-400 הינו דגם מקביל כמעט זהה לחלוטין לדגם ה-450 הקרבי ואף ל-530, אך פונה לקהל וורסטילי ופחות ממוקד בתחרותיות. ההבדלים ל-2010 לעומת 2009 הינם מזעריים ובעיקר כוללים גרפיקה וכיול מתלים. אז בכל זאת, לכבוד השנה החדשה והצלחת הדגם, בנימה אופטימית שכזו, גייסתי את חברי הטוב, יוני רבן וביקשתי את דעתו על הכלי החדש מהבית האוסטרי. שנצא לרכיבה?

נובמבר 2009

כמה זה עולה לנו? קטנוע מול סופרמיני

בקר באתר
השוואתי חריג, קטנוע מול סופרמיני
זה פשוט מתבקש, לאור המצב הנוכחי בפוליטיקה והרצון להעלות את תעריפי ביטוח החובה לדו-גלגלי, החלטנו לצאת ולבדוק מעט מן העלויות השוטפות של שהיה ושימוש במכונית סופרמיני לבין קטנוע.

מבחן דרך: YAMAHA YZF-R1

בקר באתר
את חלומות ילדותי לרכב על אופנועי סופר ספורט כבר הגשמתי, ולמעשה עברתי. אך גם הם חלק מנוף האופנוענות בישראל, ובמיוחד בעולם הרחב שאינו נטול מסלולי מרוצים. אז מידי פעם, נדרש עבדכם לשקשק את פיקות ברכיו ולגשת לאחד היבואנים, לשאול את אחד מאופנועי הסופר ספורט מבין המרגשים והחדשניים ביותר ולבוא לדווח. כך עשינו.

השקה מקומית: HUSABERG

בקר באתר
HUSABERG מותג פרימיום בישראל, ההשקה !
בסוף חודש ספטמבר נפגשנו להשקת מותג אופנועי השטח HUSABERG, עולה חדש לשטח הישראלי. ההשקה נערכה על טהרת השטח במקום שהכי טבעי לאופנועים האלה- מסלול אנדורו עם מעט מכשולים מלאכותיים. הדבר שנשמע בפי הרוכבים מכל כיוון בכל רגע מאז שד.ל.ב מוטוספורט הודיעו על תחילת היבוא זה העובדה שבעבר הסתפקנו כאן בדו"שים צנועים, ואיתם חיינו לכל המשימות האפשריות.

אוקטובר 2009

מבחן דרך: SPORTSMAN 550XP

בקר באתר
זה טנדר ? זו משאית ? לא ! זה-SPORTSMAN 550XP !
פולאריס ספורטסמן XP550 הוא מתחרה ראוי לקטגוריית משקל הביניים של טרקטורוני העבודה. מנוע מספיק גדול עם מערכת הזרקת דלק EFI ומערכת מתלים משופרים מספקים סחורה נאותה. לפולאריס אגב, יש את אותו הדגם, בגרסת "האח גדול" עם מנוע מפלצתי של 850 סמ"ק.

מבחן דרך: aprilia MANA 850

בקר באתר
חשיבה מחוץ לקופסא: aprilia MANA 850
"אופנוען". איש בעייתי מאוד האופנוען. האופנוען עומד על דקויות וטוען לרוב שאם בחר באופנוע, אזי נוחות הוא לא חיפש שם. אך עם כל הקיבעון המחשבתי של האופנוענים, הכתובת הייתה על הקיר. לא מאתמול, אם כי משלשום. כאשר החלו להתפזר ברחבי העולם קטנועים גדולי נפח ובעלי יכולת התנהגות כביש וגמיעת מרחקים אמיתיים. להחליף למספר לא מבוטל של "אופנוענים" את האופנוע בקטנוע שכזה, בנקודה זו היה ברור כשמש שהגבול יחצה. זה היה רק עניין של זמן, ושל 'שאלת הכפפה'- מי ירים אותה מרצפת הזירה?

מבחן דרך: SYM JoyMax 250i

בקר באתר
קטנוע הפרברים, SYM JoyMax 250i
הג'וימקס 250 של סאן-יאנג נמצא איתנו ומככב בדיוק בסגמנט הזה כבר מאז שנת 2006. השנה הוא הגיע לאחר מתיחת פנים ותוספת הזרקת דלק.

ספטמבר 2009

מבחן דרך : הוסקוורנה TE 310

בקר באתר
חזיר הגז! הוסקוורנה TE310
השילוב הזה, היציאה מכללי הקטגוריה, המשחק הקטן של העוד 50 סמ"ק הם אלה שעשו את ההבדל. המנוע שלו, עם האקסטרה כוח מעל קטגוריית ה-250 נותן את העודף הרצוי בין סל"ד גבוה (250 סמ"ק), לבין עודף כוח (450 סמ"ק). וזה כאילו לרכב על אופנוע משופר שהגיע משופר מהמפעל. ואם כך, יש ימים בעבודה, שאתה נהנה להתפרנס מהם.

טיול מועדון הווספה הישראלי

בקר באתר
בשם הנוסטלגיה, מועדון הווספה הישראלי.
זה זמן מה שאני עוקב אחר המתרחש במועדון הווספות הישראלי. המועדון, בחסות חברת עופר אבניר, מעודד הבדלה של הווספה המיתולוגית לעומת יתר הקטנועים. הבדלה זו ברוכה, כיוון שכמובן מדובר בחלוצת הקטנועים הוותיקה, עם מנוע שתי פעימות ומבנה מברזל ומפח זול ביותר. אך עם זאת- חינני ביותר.

מבחן דרך: HONDA SH300

בקר באתר
יותר ממה שנראה לעין - הונדה SH300.
הקטנוע כבר שנתיים בארץ ולא ממש יצא לי לראותו על הכבישים, אך ביום המבחן השני פגשתי בהונדה SH300 נוסף בצבע כסוף שכמעט ונעלם למראית העין בין שלל מכוניות הליסינג הכסופות וקטנועי ה-125 סמ"ק הפזורים סביב.

מבחן דרך: can-am RENEGATE 800R

בקר באתר
יום חופש מהעבודה
אנו נוטים לחשוב שטרקטורון 4X4 ומתלים עצמאים לכל גלגל נופלים אל ההגדרה של כלי שעושה הכל, השילוב הטוב שבין טרקטורון בעל ביצועי ספורט לבין טרקטורון עבודה. חלק מהיצרנים מציעים שילוב של השניים כפי שתואר. הבנתי למעשה שקאן-אם מזיזה את ההגדרה הזו קצת הצידה ונוטה לכיוון הספורטיבי יותר בדגם הרנגייד. לאחר שרכבתי על דגם ה- 500 בטיול מועדון BRP ולאחר מספר שעות שביליתי עם דגם ה-800R אני יכול לומר בבטחה שקאן-אם לא פספסה את הגדרת הספורטיביות.

אוגוסט 2009

מבחן דרך: SEA-DOO GTX LIMITED IS 255

בקר באתר
חדשנות טכנולוגית אמיתית, עם- SEA-DOO GTX LIMITED IS 255
See-Doo הבהירה שהיא מעוניינת לבצע קפיצת דור משמעותית עם ה-GTX Limited iS 255. התוצאה היא שהכלי הינו האופנוע-ים המאובזר ביותר ביצור סדרתי נכון לרגע כתיבת שורות אלה.

מבחן דרך: HARLEY XR1200

בקר באתר
"אמא תראי, הנה הארלי!" XR1200
כך קרא לאמו ילד קטן בגיל שמונה בערך בשבת בבוקר למראה ההארלי שעומד ומפמפם ברמזור לקראת היציאה לדרך. אין מה לעשות, כשזה הדבר האמיתי, גם ילד קטן יוכל לזהות אותו! צעצוע למבוגרים. הפעם המשחק שונה מהרגיל, ולראשונה יצא את שערי המפעל הארלי שנועל צמיגי DUNLOP QUALIFIER! מה קרה כאן?

מבחן דרך: שניים סינים - קיוואי אאוטלוק וקסינג-יו T13

בקר באתר
שניים סינים עם גלגל גדול - מוצר סיני עדיין נחשב בעינינו כיום כמוצר סוג ב', אך עם השנים חלים שיפורים במוצרים וככל שעובר הזמן אנו מתרגלים שכל מוצרינו מגיעים משם עם החותמת MADE IN CHINA מוטבעת על גבם. אז בואו נודה בזה, הם נכנסים לכל תחום, והם באו כדי להישאר. לפנינו כאן שני קטנועי גלגלים גדולים (16"). האחד (קסינג-יו T13), על אף צבעו הלבן בא להיות הפועל השחור. השני (קיוואי OutLook), בלבן פנינה בא כדי להתחרות על הפלג העליון של קטנועי הגלגלים הגדולים בישראל, איך הם עושים את זה?

מבחן דרך: DVX400 Z.M Racing

בקר באתר
ה-DVX400 של חברת ארקטיק-קט הינו תושב קבע בישראל מאז שנת 2004 ומאז ללא שינויים. אחרי שירות של חמש שנים השתרש הכלי הספורטיבי הזה בין קהל הרוכבים כחביב וטוב מאוד למתחילים. ועם זאת, מאוד אמין. הזמן את שלו יודע לעשות וכלים טובים יותר הגיעו מהיצרנים המתחרים. ה-DVX400 מגלה את סימני הפרישה בכל פינה. מה יהיה לשנה הבאה? האם ארקטיק-קט מכינים לנו הפתעה? רגע לפני שמת הדגם כדי להתחלף בידי כלי חדשני יותר, בא מתן ניר בתור סוכן ארקטיק-קט הפעם. ויחד עם צחי אשרי שותפו, ניפח בליבו נשמה חדשה. ויאמר מתן אל האיש העברי: "סוס טוב לא מחליפים, רק שמים לו פרסות חדשות.", ותדע כל אם עבריה, שבניה ובנותיה מופקדים בידיים מנצחות. ואמרו אמן.

יולי 2009

מבחן דרך - ThunderCat 1000

בקר באתר
חלק מיום העבודה ! אני אוהב לראות איך כלים מתפתחים עם השנים, במיוחד כשזה זורם למקומות חיוביים. בסוף שנות ה-80 כשהגיעו טרקטורוני העבודה הראשונים לישראל, הם היו ממש כלים גסים. אומנם חזקים, אך לא ידידותיים. עם השנים הגיעו הכלים האוטומטיים. ויחד עם הפיתוח הגיעו הדיפרנציאלים, הזרועות הנפרדות, ובלימת המנוע. את היצרן ארקטיק-קט התחלתי לסקר דווקא מהטרקטורון העליון שלהם. הלא הוא ה-ThunderCat 1000 . עיון בקטלוג הבהיר לי משהו, הכלי הזה, על אף פינוקיו, יועד לצרכי עבודה. שכן הוא מגיע בצבע כסוף-מטאלי בלבד המסמל את תעשיית הרכב. אז אחרי שדיברנו אבקש רק שתרכסו קסדה, שימו כפפות, אנחנו מתחילים לעבוד.

מבחן דרך - הונדה CBR1000RR HRC

בקר באתר
כמו יין טוב, CBR1000RR HRC משתבח עם השנים.
בשנה שעברה החל שיווקו של ה-CBR1000RR החדש. אופנועי ספורט חדשים מתקדמים בקצב של מעבדי מחשב וכרטיסי מסך למולטימדיה. מה שטוב השנה, לבטח יהיה חלש ועגלתי בשנה הבאה. ובכן, חלפה לה שנה, ואיתה נכנסו אופנועים חדשים מהמתחרים הישירים. עם זאת, שמועות לחשו שה-CBR1000RR מספק עדיין את הסחורה, ויתכן שעדיין יוביל את הטבלה, שכן בשנת 2008 קיבל את תואר "אופנוע השנה" היוקרתי. טלפון להונדה "תשריינו לי אותו, אני רוצה לרכב עליו קצת בבקשה".

יוני 2009

מבחן דרכים - YAMAHA WR250R

בקר באתר
WR250R - "ניסיון ראשון"
לפעמים לא צריך לקפוץ מעל הפופיק בבחירת האופנוע. במידה ורמת הרכיבה שלך מסמלת את הרוכב המתחיל, יהיה עדיף לבחור בכלי המיועד למתחילים. לעומת קפיצה על כלי מקצועי- גם תהיה מהיר יותר, וגם תלמד טוב יותר את רזי הקטגוריה. החודש התארח כאן ה- WR250R של "ימאהה". אופנוע המיועד למתחילים ומתאים לקטגוריית הרישיון A1 עם 31 כ"ס. לצורך החוויה, ליווה אותי יוני רבן רכוב על ה- WR450F הפרטי שלו, כקואצ'ר ולחיזוק מנטאלי.

מבחן דרכים - KTM450XC

בקר באתר
טרקטורונים ספורטיביים בימינו בנויים כבר כמו אופנוע, אלא שהם מכילים צמד גלגלים נוסף. בעבר הכרנו טרקטורונים ספורטיביים שונים לגמרי, בעלי משקל העולה מעל רף ה-200 ק"ג. בימינו ההווה נראה וורוד מתמיד. או בעצם כתום?

מאי 2009

רישיון נהיגה לדו-גלגלי

בקר באתר
מעט סדר באי הוודאות בעניין רישיון נהיגה לדו-גלגלי!
כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול, בהנחיית מורה הנהיגה "דביר חגי". בעקבות חוסר וודאות עקבי ומתמשך החל משנת 2007, כאשר נכנסו לתוקף שינויים בדרגות הרישיון ועברו לשיטה האירופאית, החלטנו להציג ביאור על מנת לעזור לנבוכים למצוא את דרכם החדשה בהצלחה.

מבחן דרך - Grand Prix 800

בקר באתר
Grand Prix 800, כי מי צריך אופנוע?
בשנת 2001 ימהה החלה לשווק את הטימקס 500. הטימקס הוא למעשה הכלי שהביא את הבשורה המרה אולי, שאופנוע, כפי שמוכר לנו עדיין כיום, רואה את ימיו האחרונים. הוא למעשה בישר את הסוף. ב-2008 ג'ילרה חתמו את הבשורה הזו סופית .עת החל שיווקו של ה-GP800 .

מבחן דרכים - Husqvarna WR125

בקר באתר
זה כאן ובענק, קודם היה ה-KTM 125EXC ועכשיו ה- Husqvarna WR125. מנוע שתי פעימות ומכלולים מהז'ורנל, מורידים לשטח בהישג ידך, אופנועים מוכנים למרוצים לחלוטין! כל שנותר לך לבחור זה: איזה סט מדבקות להוסיף לכלי לפני היציאה לגריד.

אפריל 2009

מבחן דרכים - BMW F800GS

בקר באתר
אלה מסוג הדברים שיקרו רק כשאתה רוכב על מותג עם סטאטוס של יוקרה. ארוחת הבוקר באחת מרשתות המסעדות בחיים לא נראתה יוקרתית יותר, ומושקעת. מחנה את הבימר מחוץ למסעדה, ובמקרה הסו-שף יושב בחוץ. שואל כמה שאלות התעניינות באופנוע, ואז מגיע לתכלס: "רוצה ארוחת בוקר? אני אדאג לך, שב, תהנה." מאותו הרגע הבנתי שהסופ"ש הזה הולך להיות מענג ביותר, וזה, הודות לב.מ.וו F800GS.

לכבוד קיץ 2009, סידו מציגים:

בקר באתר
THE MOST ADVENCED WATER CRAFT SYSTEM IN THE WORLD
הטכנולוגיה יורדת אל כל התחומים, ואם חשבתם שאי אפשר לעשות בולמי זעזועים בכלי ימי, אז תראו שיש גם דרך לעשות את זה. ועוד יותר:

במבחן - RZR800S, כשחשבנו שלא נותר מה להמציא

בקר באתר
נא להכיר, כלי השטח הקרוב ביותר לטרקטורון עבור מי שמאס בטרקטורון או עבור הג'יפאי שהחליט להתקרב לאדמה, ולנשום את האבק. ה-RZR800S (הידוע גם בכינויו "רייזר") החדש של פולאריס ל-2009. כל כך חדש, שעבור הספורט המוטורי כנראה שתיפתח עבורו קטגוריה פרטית.

מרץ 2009

עדיין לא המציאו את זה !

בקר באתר
Ecosse Spirit ES1 קונספט או אמיתי?
אם נתקלתם בשם Ecosse Spirit איכשהו אז בואו נבין שהדבר הזה בר-ביצוע! אני נתקלתי בו בפייסבוק ב-motorcycle madness והייתי משוכנע שזו פיקציה! אז מה קורה ביום ששני מהנדסי פורמולה 1 מתבוננים באופנוע ומחליטים לשפר אותו? Ecosse Spirit ES1 זו התשובה, הספרה 1 בשם כנראה מסמלת על דגם ראשון.

G.B.R HARLEY-DAVIDSON ISRAEL

בקר באתר
לאחר שהיבוא הסדיר בראשותו של בר-און הסתיים בשנת 1997, איתן בן-ארי חתם עם הארלי ב-1999 והחל בחנות שבפתח-תקווה ב-2001 לפעול על מנת שקול הפליטה של האופנוע האמריקאי ישמע בישראל באופן סדיר. שנה לאחר מכן החל יבוא סדיר לישראל.

מבחן דרכים KTM125EXC 2009 - זה קטן גדול יהיה!

בקר באתר
מבחן בכורה ל- KTM125EXC. אם נלך לאחור אל תחילת העשור האחרון, נגלה שמקפצים להם כמה כלי 125 חוקיים מתוצרת KTM. כמה? בודדים! ואת זה אני סופר בבדידים. הפוטנציאל למנוע הקטן הוא עצום ברכיבה! הבעיה היא השקל תמורת הסמ"ק, זהו למעשה האופנוע היקר ביותר בישראל ביחס לנפח מנועו.

גלעד בן זקן מדווח מהשטח - עסקה עם השטן

בקר באתר
ביום תמים שכזה, אני מקבל שיחת טלפון מליה (minicar.co.il) שאומרת לי, יש באגים חדשים של Joyner שהגיעו מארה"ב, בוא תראה. הבאגים מצטיירים לי כילדים טובים, אז ילד טוב אחד יש כאן, את השני לעומתו, ברא השטן! ותמים הוא לא !

פברואר 2009

תשמע טוב! הכל בראש שלך - קסדות SHARK

בקר באתר
מה יש לנו במוח? זה לא ממש משנה הרי מה יש שם. זו רק העובדה שאנו תלויים בקלבסה הפרטית שלנו על מנת לחיות. אז איך נשמור על הראש שלנו שלא יפגע? ובכן, היצרנים מציעים לנו על פי בחירתנו מגוון טווחי קסדות שיעשו עבודה זו, אז בואו נדבר קצת על הקסדה כמכלול, 'קריסטוף מירוולס', נציג חברת SHARK בא לבקר והסביר:

חודש לפני בוא האביב, והפרפרים מתחילים להציץ

בקר באתר
הפרפר מסמל את החופש והצבע בעולם, היציאה מעבדות לחרות. כך גם אופנועים וקטנועים, אנו בוחרים בהם על מנת שנוכל לצאת מהקופסא, לצאת אל החופש, והפרפר מהגולם. בוחרים בהם כדי להריח את הרחוב הצפוף, הרוח, הכבישים הפתוחים והרחבים, כך גם הפרפר מול הטבע. הדו-גלגליים הינם שונים אחד ממשנהו וצבעוניים ביותר, ומחולקים על פי משפחות, כצפוי: בדיוק כמו הפרפר.

בזהות אחרת CB-1000-R

בקר באתר
CB1000R. כן, זה השם של האופנוע. המתכון: לוקחים את מנוע ה-CBR1000RR, חושבים לרגע מה היה קורה לו הינו רוצים CB פשוט יותר, אך עם המנוע הזה בדיוק. יוצא סוג של סטריט-פייטר "דו-שימושי". איך מתמודדים? מזיזים את האות R מה-CBR מימין ל-1000, מעצבים בפראות פייטרית כדי להגיע ויזואלית לתוצאה שקיבלנו קודם מוחשית. ככה נולד אצל יצרן נוסף סטריט-פייטר סדרתי. אציין שזהו 'הגמל-שלמה' הכי סקסי שראיתי מימיי!

ינואר 2009

"בוא תראה איך עושים את זה!" DS450X ביום הדרכה משולב

בקר באתר
אני מטבעי אוהב לרכב ולנהוג, מה שזז בצורה כלשהי אני מעוניין להזיז, ולא משנה מספר הגלגלים או סוג ההנעה. לפתע רב סרן שמועתי מזין לאוזני שב-12.12.08 יש קורס הדרכה בנושא רכיבה מתקדמת עבור לקוחות קאן-אם DS450X המאושרים, ומה אני עושה כשאני שומע כזה דבר? מחייך ומצטרף!

שחור על גבי לבן, עובדה !

בקר באתר
סדרת הדיוק הושקה בשנת 1994, ונחשבת לאופנוע הסופרמוטו הראשון בייצור סדרתי.
המנועים דאז היו בנפח 609 סמ"ק ובעלי הנעה רגלית בלבד. בשנת 1999 הציגה החברה את הדור השני של הדיוק עם סטרטר ומנוע מתקדם יותר בנפח 625 סמ"ק. המנוע הנוכחי הוצג ב-2007 בדגם הסופרמוטו ומצא את דרכו לדיוק, שזו כבר גרסתו השלישית ב-2008. אופנוע זה נחשב כבר לכביש נטו, לא סופרמוטו ולא מתיימר להיות כזה. כאן כבר מדובר על סטריטפייטר או אופנוע ערום "שבמקרה" יש לו מנוע סינגל.

2008

ירוק זה הכי, אחי !

בקר באתר
דבר אחד אנחנו צריכים לזכור בראש קודם כל. "העתיד כתוב מראש", אמירה יומרנית מאוד וכלל לא ריאלית אבל בואו נעצור לשנייה ונפשיט אותה לקטנות. כשאני אומר שהעתיד כתוב אני למעשה אומר שאין מנוס, נפט הולך ואוזל כאילו שכולנו תלויים בדלי עם החור של יונה, נו הדלי ההוא מהשיר, אף אחד לא יודע באמת מה תהיה האלטרנטיבה הסופית שתיתן עוד כ-150 שנים של אנרגיה לפחות, אבל מה שברור כשמש זה שיש אלטרנטיבות ריאליות כבר היום, אולי אפילו לנצח.

HONDA DN-01 בישראל !

בקר באתר
בשנת 2005 הוצג דגם הקונספט של הונדה, ה-DN-01.
לאחר השקתו העולמית השנה גם אנחנו קיבלנו ארבעה יחידות, מתוכם שלושה עמדו ביום חמישי (20.11.2008) באולם התצוגה של הונדה ברעננה, תמורת 143,936 ₪ יכול להיות שלך, אפשר לומר המון דברים על עיצובו שנוי המחלוקת, לי הוא נראה כמו הנוסע השמיני בכל אופן, איך לדעתכם או טעמכם?

SV650 במבחן כפול

בקר באתר
אופנועי ביניים הם האידיאל ביותר לרוכב הממוצע, או אם תרצו לרוכב האידיאל. כשיצרן יפני בא ונותן לנו אופנוע אחד עם נגיעות ממש קטנות שמזיזות קצת את כוונת המשורר ממש בקטנה, לא נתלונן, רק נבדוק במה כדי לבחור? מבחן דרכים זה לא בא כדי לרדת אל הקצה, הוא בא כדי לתאר ולהמחיש ממה בעצם החומר עשוי, ולמי הוא מיועד. נהנינו מהחוויה, תיהנו גם אתם.

לוחמה בשטח בנוי CBR600F4

בקר באתר
בשנת 1999 עלה הלוחם לכביש כאופנוע ספורטיבי, נוח, וידידותי למשתמש כמקובל בסדרת ה-F של הונדה יפן, אבל מה קורה כשמכונאי KTMים ברוטלים עם יותר מידי ג'וקים במוח ואינטרנט מהיר מחובר ישירות לאתרי street-fighter בחו"ל מוצא לעצמו פלטפורמה שאת רובנו המוחלט הייתה מרחיקה לאופנוע הבא?
נא להכיר, גלעד אושרי, מכונאי וקפדן עם מעוף בריא
היה מעודכן! נדל"ן | רכב | אופנועים הצטרף לרשימת הדיוור
 
 
מדיניות הפרטיות | זכויות שמורות  © לוי יצחק 2008. נבנה ע"י כתום בניית אתרים