עמוד בית  צור קשר  מפת אתר הפוך לדף הבית
חיפוש     
אודות קבוצת לוי יצחק פורום לוי יצחק מחירון בהנחה מילון מונחים נדל"ן התאם רכב לתקציבך Apartment Prices עתיקות

סקירת קורס רכיבה

פאסולה אנדורו

צלם: טל זהר

 

פאביו פאסולה, שם שכבר מתגלגל היטב על לשון קהל רוכבי האנדורו הישראלי. עם כמות הרוכבים שהודרכו על ידו, היינו מהמרים שהוא קנה בישראל דירת נופש. גם תורנו הגיע לפגוש את כבודו, יצאנו לקורס "פאסולה - אנדורו" בתל חדיד.

זה הופך למסורת. פאביו מגיע לישראל, ובחסות ד.ל.ב מוטוספורט מקיימים קורס אנדורו מתקדם תחת התשתית המנוסה של חברת אופנוען מאומן. מתחילת שנות ה-90 פאביו הפך לאב הבית בכל הנושא לאנדורו ישראלי. למעשה פאביו מספר שהוא עד לשינוי המתחולל באופי רוכב השטח הישראלי. בתחילה הרוכב הישראלי דרש מנוע גדול, 600, 750 ומעלה, ככל שיש יותר כוח יותר טוב. כיום לעומת זאת השינוי עצום, כאשר רוכבי השטח קונים במכוון אופנועי שטח מקצועיים, ורובם נעים בנפחי 125 ו-250 סמ"ק. שינוי תפיסה אדיר שנולד כתוצאה מהשינוי שחל בהבנת רכיבת השטח האמיתי. לפאביו יש דרך נחמדה לומר זאת: "בתחילה רוכבי השטח לקחו TT600, או XR650, ונסעו מסביב ליער במקום דרכו".

 

 

יום הקורס

הקורס מתחיל על פי סדר מסוים אותו הוא מעביר דרך קבע. במהלך היום פאביו מאלתר שינויים על מנת להתאים אל הקהל שהגיע באותו היום. תחילה מסודרים פילונים במרחק קצר, הקהל רואה את המאסטר מדגים כיצד לפנות על ציר המגף במקום, ולאחר מכן אנו נשלחים לתרגול הפניה סביב הפילונים. בהמשך היום הרוכבים מתרגלים פניה מהירה על שביל כורכר הדורשת בלימה ממהירות גבוה וביצוע פניה והשתלבות אל הפניה שלאחריה. צעד אחר צעד מלווה אותנו פאביו, עם מבטאו המשעשע ושומע אותו צועק לי "גס גס גס" כלומר, תן עוד גז! וכשפאביו לידך, אתה לפתע מרגיש מוגן. נותן גז, קופץ דרופים, מטפס מדרגות, הכל בביטחון. זה ככה בקצרה על הקורס. המון חיוכים, אדם גדול עם ניסיון עצום!

כמו שבטח שמתם לב, תחום השטח בישראל הולך וגדל. איתו עולה מגוון המותגים, ורמת הניסיון גוברת ומתמקצעת. מנקודת מבטח אישית, זה טוב וחשוב לעבור קורסים בסגנון הזה, פחות או יותר, בכדי להגביר את היכולות ולהפיק את ההנאה המרבית ממוצרי הפנאי הכלל לא זולים הללו. קורסי השטח המסובסדים ע"י היבואנים ללקוחותיהם הולך וגובר וכך מתעצמת חווית הקניה למעשה. כיוון שתחום זה כולו נוצר לכבוד החוויה, אנו מברכים כל יוזמה מסוג זה, לטובתכם הלקוחות.

  
 

 

  
 
   
  

 

טיול, נאות הכיכר

 צלם: תומר ברעם

 

לפעמים מגיע העת לתור את ארץ ישראל על האופנוע. המדבר היפה בעונה זו עם גבים מלאי מים מזמין לטיול. כחלק מפעילות המועדון של חברת ד.ל.ב מוטוספורט, יצאו כ-25 לקוחות לטיול ממושב נאות הכיכר דרך נחל אמציהו, שם יכלו הרוכבים לפתוח מצערת לרווחה בהילוך שישי ולפרוק אדרנלין אמיתי של רכיבת ראלי. דרך המכתש הקטן ונחל צין, עברו הרוכבים טוואי שטח מעניין ומגוון. טיול יפה ומהנה מאוד, כחלק מפעילויות האפטרסייל השוטפות. כן ירבו בכל המועדונים.

 

 

 
   
 
היה מעודכן! נדל"ן | רכב | אופנועים הצטרף לרשימת הדיוור
 
 
זכויות שמורות  © לוי יצחק 2008. נבנה ע"י כתום בניית אתרים