עמוד בית  צור קשר  מפת אתר הפוך לדף הבית
חיפוש     
אודות קבוצת לוי יצחק פורום לוי יצחק מחירון בהנחה מילון מונחים נדל"ן התאם רכב לתקציבך Apartment Prices עתיקות

שאלות נפוצות

להלן רשימת שאלות הנפוצות ביותר שנשאלות באתר.

 

במידה ולא מצת את המענה לשאלותך ניתן לעבור לרשימה מלאה של השאלות או לשאול שאלה אישית. (שאל שאלה)

 

 

הערה: התשובות הינן למידע כללי וראשוני בלבד ואינן נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ  ו/או כתחליף לייעוץ לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

 

 לשאלות נוספות - לחץ כאן

 

פרצו לביתי נגנבו תכשיטים, לא הזמנתי סוקר. מי יפצה אותי בעד התכשיטים הגנובים? (שני)
בהתאם לפוליסה התקנית של הדירה (אם קיימת), הרי שבמקרה שאין סקר תכשיטים מסודר, תשלם חברת הביטוח את שווי התכשיטים עד לשיעור של 10% מגובה סכום התכולה ולא יותר מ-2% לפריט.
שלום, לפני כחודשיים עברתי תאונה שבה נכנסו בי מאחורה, לא הספקתי לקחת פרטים ונסעו. תבעתי את המקיף שלי מספר ימים אחרי. הבעיה היא שכבר עברו למעלה מחודשיים ועדיין לא קיבלתי את כספי התיקון (שאושרו ע"י שמאי), ורק לפני יומיים היה חוקר בביתי, והם חוקרים את הסיפור. בחוזה של הביטוח כתוב שתוך 30 יום הם צריכם לשלם לי.
מה צריך לעשות? מודה מראש על התשובה. (גבריאל ש.)
ראשית, כדאי לשלוח מכתב תזכורת לחברת הביטוח באמצעות הסוכן (או ישירות למחלקת טיפול בתביעות מקיף בביטוח ישיר, לפי העניין). יובהר, כי אם הוגשה תלונה למשטרה, רק לאחר שנסגר התיק, ואין חשש לביום מקרה הביטוח או ניסיון הונאה, יכולה חברת הביטוח לקבל את צילום התיק.
כן ניתן להוסיף במכתב הנ"ל, כי על פי סעיף 27 לחוק חוזה הביטוח, תשמ"א-1981, גם ללא שיש בידי המבטח מלוא המסמכים הדרושים לו לשם בירור החבות (קרי, דו"ח המשטרה), חייב המבטח בתשלום תגמולי ביטוח אשר אינם שנויים במחלוקת, לא יאוחר מ-30 ימים ממועד הגשת הדרישה לתגמולי ביטוח.
כמו כן, לגבי כל תקופה העולה על 30 ימים ממועד הגשת הדרישה לחברת הביטוח, יתווספו לתגמולי הביטוח ריבית והצמדה, מכוח סעיף 28 לחוק חוזה הביטוח, ובית משפט רשאי לפסוק "ריבית עונשית" גבוהה, אם חברת הביטוח מעכבת תשלום תגמולי ביטוח שאינם שנויים במחלוקת, כאמור לעיל.
אני גר בבית משותף בקומה שנייה. בתיקרת דירתי ישנו כתם של רטיבות שבאה מהשכן מלמעלה. כיצד אני יכול לתבוע ועל סמך מה? (שלמה ת.)
ניתן לתבוע תביעה נזיקית את השכן בגין אחריותו ורשלנותו לנזקי מים שנבעו מרכושו והגיעו לרכושך. בדרך כלל קיימת פוליסת ביטוח ואם לשכן יש פוליסה כזו שמכסה גם נזקים לצד שלישי ניתן לפנות ישירות לחברת הביטוח של השכן (מכח סעיף 68 בחוק חוזה הביטוח) ולדרוש פיצוי. חב' הביטוח תשלח שמאי להעריך את גובה הנזק. גם אתה יכול להזמין שמאי מטעמך שיעריך את כל הנזקים שנגרמו לך ולדרוש את הפיצוי המתאים מן השכן.
היה מעודכן! נדל"ן | רכב | אופנועים הצטרף לרשימת הדיוור
 
 
זכויות שמורות  © לוי יצחק 2008. נבנה ע"י כתום בניית אתרים